Mete Aldan: ’’Tatil Köyü Gibi Bir Hastane Olacağız’’

Mete Aldan: ''Tatil Köyü Gibi Bir Hastane Olacağız''

Haber Ankara olarak Minesera Alışveriş Merkezi'nden hastaneye dönüşen ''Minesera Aldan Hastanesi'' sahibi, Yönetim Kurulu Başkanı ve Başhekimi Mete Aldan'a konuk olduk.

26 Eylül 2016 - 11:53

Haber Ankara olarak Minesera Alışveriş Merkezi'nden hastaneye dönüşen ''Minesera Aldan Hastanesi'' sahibi, Yönetim Kurulu Başkanı ve Başhekimi Mete Aldan'a konuk olduk. Minesera'nın alışveriş merkezi döneminden hastaneye geçiş sürecini anlatan Aldan; ''Minesera'nın herkes tarafından ulaşılabilir olmasını hedefliyoruz'' dedi.

2009'da görüşmelerin başlanıp, tam 6.5 yıl sonra hastane olarak hizmete giren Minesera Aldan Hastanesi sahibi Mete Aldan ile gerçekleştirdiğimiz röportajın tamamı:

 

Mete Aldan kimdir? Bugüne kadar neler yapmıştır?

Tıp Fakültesi'ni bitirdikten sonra ihtisasımı Genel Cerrahi üzerine tamamladım.  O dönemin örnek hastanesi seçilen Sincan Devlet Hastanesi'nde Başhekimlik yaptım. Hastanede vatandaşın sadece sağlık hizmeti değil, aldığı diğer hizmetlerinde onun moralini çok etkilediğini düşünerek hareket ettim. Kendi hastanelerimde de aynı hizmet anlayışını sürdürmeye çalışıyorum.  Minesera'da 3 katını hastane diğer 3 katını ise otel gibi çalıştırma amacıyla yola çıktık. 1 ekim itibariyle otelcilik hizmetlerimizi geliştirmeye başlayacağız. Örneğin geceleri tatil köylerinde olduğu gibi, hasta ve hasta yakınlarına animasyon gösterileri sunacağız. Sinema, tiyatro, konserler, akrobasi gösterileri gibi etkinliklerimiz gerçekleşecek. Bunarın dışında hastanın hem konforunu hem de moralini düzeltici yastık menülerimiz olacak. İnce yastık mı, orta yastık mı, kalın yastık mı hasta kendi seçecek. Daha önce bir otelde yöneticilik yapan arkadaşımız, otelcilik müdürü olarak göreve başlayacak. Hizmetlerimizin ay başından itibaren çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Rahatlatıcı ve ferahlatıcı kurumlar oluşturarak,  hastanelerin hep itici ve soğuk kurumlar olarak anılmasının önüne geçmeye çalışıyoruz. İki devlet hastanesinde başhekimlik yaptıktan sonra kendim de ikinci hastanemi kurdum. Daha öncekinde 10 yıl yöneticilik yapıp devrettik. Şu an Çayyolu'nda hastanenin yönetim kurulu başkanlığı ve başhekimliğini sürdürüyorum.

 

Çalışmaların yanında doktor kadrosu da çok önemli. Kadro tamamlandı mı? Şu anda Minesera hangi alanlarda hizmet vermekte?

Sağlık Bakanlığı'nın yeni açılan hastanelere verdiği kadrolar var, bir süre sonra verdiği kadrolar var. Mesela; Kalp Damar ve Anjiyo ameliyatlarının yapılması için izin alınması gerekiyor. O izinlerinde 3-4 ay içerisinde tamamlanacağını tahmin ediyorum.

 

Daha önce bir alışveriş merkezi olan ve aynı isimle kalan Minesera neden hastaneye dönüştü?

Benim evimde buraya çok yakın. Sevdiğim ve sempatik bulduğum bir alışveriş merkeziydi. Alışveriş merkezi olarak hakkettiği değeri alamadığını düşünüyorum. Bir gün buraya randevu alıp geldim ve hastaneye dönüştürmek istediğimi söyledim. İlk aşamada çok sıcak bakmadılar. Bir kaç ay sonra tekrar bir görüşme gerçekleşti. Bu süreç 2009 Eylül'de başladı. Görüşmeden tam 6.5 sene sonra hastaneyi açabildik. İlk bir kaç sene mal sahipleri ve kiracıları ikna etmekle geçti. 1.5 yılda tadilat ve izinlerle uğraştık.

 

İsmini neden değiştirmediniz?

Minesera hep biliniyordu. Adres tariflerinde de kolaylık olacağını düşündük.

 

Özel hastane ve bahsettiğiniz animasyonlar... Fiyat politikası nasıl olacak?

Muadilimiz olan hastanelerin 5'te biri ile !0'da biri arasında değişiyor fiyatlarımız.  Günde 100 kişiye hizmet vereceğimize 300 kişiye hizmet verelim. Yeter ki herkesin ulaşabileceği sistem olsun düşüncesindeyiz. Biraz yorularak ta olsa yine aynı getiriyi sağlarsınız. Herkesin ulaşabileceği bir hastane olmak insana daha keyif veriyor. Doktorla hasta arasına para girmesi ve maddiyattan dolayı hastanın yararlanamaması sağlık hizmetlerine yakışmıyor.

 

Çok teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz.

2016/09/2768323.jpg
2016/09/5917559.jpg

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Ceyda Halıcı
  3 yıl önce
  Bu hastanede acil bölümünde gecenerde bır yakınım tedavi gördü.Gerçekten çok ferah ve huzur verici bır hastane olmuş. Emegi gecenlerin ellerine sağlık.
 • Ceyda Halıcı
  3 yıl önce
  Bu hastanede acil bölümünde gecenerde bır yakınım tedavi gördü.Gerçekten çok ferah ve huzur verici bır hastane olmuş. Emegi gecenlerin ellerine sağlık.
 • Ceyda Halıcı
  3 yıl önce
  Bu hastanede acil bölümünde gecenerde bır yakınım tedavi gördü.Gerçekten çok ferah ve huzur verici bır hastane olmuş. Emegi gecenlerin ellerine sağlık.
 • Avni babacan
  3 yıl önce
  Mete Bey,yolunuz açık olsun düşünceleriniz harika ,çok güzel tesbitleriniz var inşallah gerçekleştireceksiniz.Bugün eşimle bir hasta ziyaretinde bulunduk,eşim girişte hayran kaldı.Bunun böyle artarak devam edeceğine inanıyorum,kolay gelsin....Dr Avni Babacan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sinir krizi geçiren şahıs polise ve sağlık ekiplerine zor anlar yaşattı
Sinir krizi geçiren şahıs polise ve sağlık ekiplerine zor anlar...
Sosyal yardım sosyal mesafeyi unutturdu
Sosyal yardım sosyal mesafeyi unutturdu