METEOROLOJİ’DEN ANKARA İÇİN UYARI! Ne Zaman Kar Yağacak?...
Reklam
  • Reklam

METEOROLOJİ'DEN ANKARA İÇİN UYARI! Ne Zaman Kar Yağacak? İşte Hava Durumu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da 25 Ocak Perşembe ve 26 Ocak Cuma Cuma günü için ilk hava tahminlerini açıkladı. Ankaralıları yağışlı günler bekliyor.

26 Ocak 2018 - 09:14 - Güncelleme: 26 Ocak 2018 - 09:15

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da 25 Ocak Perşembe ve 26 Ocak Cuma Cuma günü için ilk hava tahminlerini açıkladı. Ankaralıları yağışlı günler bekliyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Başkent Ankara'da 25 Ocak Perşembe ve 26 Ocak Cuma günleri için son hava tahminlerini açıkladı. Buna göre hava sıcaklıkları gündüz saatlerinde geçen haftaya göre 1-2 derece düşecek.. Ankara'da hafta sonuna kadar hafifi kar yağışın hakim olacak. 

 

Yetkililer Ankaralıları soğuk havaya ve özellikle yüksek bölgelerde etkisini gösterecek hafif kar yağışına karşı tedbirli olmaya davet etti.

 

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Ankara'da hava durumunun,


25 Ocak Perşembe günü -1 derece ve hafif kar yağışlı,

26 Ocak Cuma günü 3 derece ve çok bulutlu olması bekleniyor.  


En düşük sıcaklıkların 25 Ocak Perşembe -4, 26 Ocak Cuma -4 derece olacağı tahmin ediliyor. 

NİĞDE ÇEVRELERİNDE YOĞUN KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Bu akşam saatlerinde Niğde çevrelerinde başlayacak olan kar yağışının kuvvetli (10-20 cm), güney ilçelerinde (Çamardı, Ulukışla) yoğun (20-50 cm) olması beklendiğinden, İç Anadolu'yu Akdeniz'e bağlayan karayolunda yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

KARAMAN ÇEVRELERİNDEKİ YOĞUN KAR YAĞIŞINA DİKKAT

Karaman çevrelerinde görülecek olan kar yağışının gece saatlerinden sonra etkisini artırarak il genelinde yoğun (20-50 cm) olması beklendiğinden, başta İç Anadolu'yu Akdeniz'e bağlayan karayolunda yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

KONYA ÇEVRELERİNDEKİ YOĞUN KAR YAĞIŞINA DİKKAT

Konya çevrelerinde halen devam etmekte olan hafif kar yağışının gece saatlerinden sonra etkisini artırarak il genelinde yoğun (20-50 cm) olması beklendiğinden, başta İç Anadolu'yu Akdeniz'e bağlayan karayollarında yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

ADANA VE MERSİN'İN İÇ VE YÜKSEK KESİMLERİNDEKİ YOĞUN KAR YAĞIŞINA DİKKAT

Bu akşam saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz'de görülecek olan yağışların, bu gece ve yarın (Perşembe) Mersin'in iç ve yüksek kesimleri (Çamlıyayla, Gülnar, Mut) ile Adana'nın kuzey ilçelerinde (Pozantı, Aladağ, Karaisalı, Feke) yoğun kar (50 cm ve civarı) yağışı şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (buzlanma ve don olayına bağlı olarak ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TUNCELİ ÇEVRELERİNDEKİ KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT

Tunceli çevrelerinde görülecek olan yağışların, bu gece saatlerinden itibaren etkisini artırarak il merkezinde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur (21-50 kg/metrekare), 1200 m. üzeri rakımlı kesimlerinde yoğun kar (20-50 cm) yağışı şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, buzlanma ve don olayı) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BİNGÖL ÇEVRELERİNDEKİ KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT

Bingöl çevrelerinde görülecek olan yağışların, bu akşam saatlerinden sonra etkisini artırarak il merkezinde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur (21-50 kg/metrekare), 1200 m. üzeri rakımlı kesimlerinde yoğun kar (20-50 cm) yağışı şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, buzlanma ve don olayı) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

ELAZIĞ ÇEVRELERİNDEKİ KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT

Elazığ çevrelerinde görülecek olan yağışların, bu gece saatlerinden itibaren etkisini artırarak il merkezinde kuvvetli yağmur (21-50 kg/metrekare), 1200 m. üzeri rakımlı kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar (20-50 cm) yağışı şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, buzlanma ve don olayı) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

MUŞ ÇEVRELERİNDEKİ YOĞUN KAR YAĞIŞLARINA DİKKAT

Muş çevrelerinde görülecek olan kar yağışının bu gece saatlerinden sonra etkisini artırarak il genelinde yoğun (20-50 cm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (buzlanma ve don olayına bağlı olarak ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

ERZURUM ÇEVRELERİNDEKİ KUVVETLİ KAR YAĞIŞLARINA DİKKAT

Erzurum çevrelerinde görülecek olan kar yağışının bu gece saatlerinden itibaren etkisini artırarak yarın (Perşembe) il genelinde kuvvetli (10-20 cm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (buzlanma ve don olayına bağlı olarak ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DİYARBAKIR ÇEVRELERİNDEKİ KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT

Diyarbakır çevrelerinde görülecek olan yağışların, bu akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak yarın (Perşembe) il genelinde kuvvetli yağmur ve sağanak (30-60 kg/metrekare) şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BATMAN ÇEVRELERİNDEKİ KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT

Batman çevrelerinde görülecek olan yağışların, bu akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak yarın (Perşembe) il genelinde kuvvetli yağmur ve sağanak (30-60 kg/metrekare) şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

MARDİN ÇEVRELERİNDEKİ KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT

Mardin çevrelerinde görülecek olan yağışların, bu akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak yarın (Perşembe) il genelinde kuvvetli yağmur ve sağanak (30-60 kg/metrekare) şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'dan İsimler De Var! MHP'nin 5'i Büyükşehir 12 Belediye Başkan Adayı Belli Oldu....
Ankara'dan İsimler De Var! MHP'nin 5'i Büyükşehir 12 Belediye...
Özhaseki'den Ankara Adaylığı Açıklaması: İnkar Edecek Değilim
Özhaseki'den Ankara Adaylığı Açıklaması: İnkar Edecek...