METEOROLOJİ’DEN BEKLENEN AÇIKLAMA! Sıcaklıklar Hissedilir...
  • Reklam

METEOROLOJİ'DEN BEKLENEN AÇIKLAMA! Sıcaklıklar Hissedilir Derecede Artacak... İşte Ankara'da Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da 26 Nisan Perşembe ve 27 Nisan Cuma günü için ilk hava tahminlerini açıkladı. Geçtiğimiz hafta sıcaklıkların 10 derece birden düştüğü Ankara'da, bahar yüzünü yeniden gösterdi. Hafta sonuna kadar Başkent'te sıcaklıkların hissedilir derecede artacağı tahmin ediliyor.

25 Nisan 2018 - 13:01 - Güncelleme: 27 Nisan 2018 - 15:30

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da 26 Nisan Perşembe ve 27 Nisan Cuma günü için ilk hava tahminlerini açıkladı. Geçtiğimiz hafta sıcaklıkların 10 derece birden düştüğü Ankara'da, bahar yüzünü yeniden gösterdi. Hafta sonuna kadar Başkent'te sıcaklıkların hissedilir derecede artacağı tahmin ediliyor.

 

Yapılan son değerlendirmelere göre Ankara'da sıcaklıkların 27 dereceye kadar çıkacağı tahmin ediliyor. Yapılan açıklamada  yaz aylarını aratmayacak sıcaklıkların yaşanması bekleniyor.  Yetkililer, ani hava değişiklikleri nedeniyle vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyarıyor.

 

Alınan bilgiye göre Ankara'da hava durumunun,


26 Nisan Perşembe günü 26 derece ve parçalı bulutlu,

27 Nisan Cuma günü 27 derece ve parçalı bulutlu olması bekleniyor.  


En düşük sıcaklıkların 26 Nisan Perşembe 10, 27 Nisan Cuma 11 derece olacağı tahmin ediliyor. 

 

SICAKLIKLAR HİSSEDİLİR DERECEDE ARTACAK

Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı sistemin yurdumuzu terketmesiyle beraber, hava sıcaklıklarının bugünden itibaren ülkemiz genelinde artarak, önümüzdeki hafta boyunca mevsim normallerinin yer yer 5 ila 10 derece üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.

Yurdun büyük bir bölümünün yağışsız geçeceği tahmin edilen yeni haftada hava sıcaklıklarının; Ankara’da 27, İstanbul’da 26, İzmir’de 30, Antalya’da 27, Samsun ve Erzurum’da 20 , Diyarbakır’da 28 derecelere ulaşması bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..