METEOROLOJİ’DEN FLAŞ UYARI! Ankara’ya Kuvvetli Sağanak...
  • Reklam

METEOROLOJİ'DEN FLAŞ UYARI! Ankara'ya Kuvvetli Sağanak Yağış Geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da 29 Mart Perşembe ve 30 Mart Cuma günü için ilk hava tahminlerini açıkladı. Güneşli günlerin hakim olduğu Ankara'da sıcaklık kaç derece olacak? Yağış olacak mı? Detaylar haberimizde...

30 Mart 2018 - 13:01 - Güncelleme: 30 Mart 2018 - 13:01

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da 29 Mart Perşembe ve 30 Mart Cuma günü için ilk hava tahminlerini açıkladı. Güneşli günlerin hakim olduğu Ankara'da sıcaklık kaç derece olacak? Yağış olacak mı? Detaylar haberimizde...

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Başkent Ankara'da 29 Mart Perşembe ve 30 Mart Cuma günleri için son hava tahminlerini açıkladı. Buna göre hava sıcaklıkları gündüz saatlerinde geçen günlere göre 3-4 derece düşecek. Meteoroloji'den yapılan son dakika açıklamasına göre Ankara'da Perşembe günü kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Cuma günü itibari ile ise yeniden güneşli günlerin etkisini göstereceği tahmin ediliyor.

 

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Ankara'da hava durumunun,


29 Mart Perşembe günü 11 derece ve kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı,

30 Mart Cuma günü 12 derece ve parçalı bulutlu olması bekleniyor.  


En düşük sıcaklıkların 29 Mart Perşembe 6, 30 Mart Cuma 3 derece olacağı tahmin ediliyor. 

ANKARA’DA KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Ankara ve çevresinde beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların bu gece saatlerinden itibaren yarın (Perşembe) akşam saatlerine kadar kuvvetli (15-30 kg/metrekare) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

DÜZCE ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Düzce çevrelerinde görülecek olan sağanak yağışların, bu gece saatlerinde etkisini artırarak yarın (Perşembe) akşam saatlerine kadar kuvvetli (25-60 kg/metrekare) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

SAKARYA ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Sakarya çevrelerinde görülecek olan sağanak yağışların, bu gece saatlerinde etkisini artırarak yarın (Perşembe) akşam saatlerine kadar kuvvetli (25-60 kg/metrekare) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

DENİZLİ ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Bu akşam saatlerinden sonra Denizli çevrelerinde görülecek olan sağanak yağışların, bu gece ve yarın (Perşembe) kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


BURDUR ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Bu akşam saatlerinden sonra Burdur çevrelerinde görülecek olan sağanak yağışların, bu gece ve yarın (Perşembe) kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

ISPARTA ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Bu akşam saatlerinden sonra Isparta çevrelerinde görülecek olan sağanak yağışların, bu gece ve yarın (Perşembe) kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

NİĞDE VE KAYSERİ’NİN GÜNEY İLÇELERİNDEKİ KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT

Bu akşam saatlerinden sonra İç Anadolu’nun güneydoğusunda başlaması beklenen sağanak yağışların, bu gece ve yarın (Perşembe) Niğde ve Kayseri çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare), güney ilçelerinde (Ulukışla, Çamardı, Develi, Yahyalı, Tomarza) yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

MERSİN ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Bu akşam saatlerinde Doğu Akdeniz’de başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu gece ve yarın (Perşembe) Mersin il merkezinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare), kuzey ve iç kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-90 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, hortum riski, heyelan, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ADANA ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Bu akşam saatlerinde Doğu Akdeniz’de başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu gece ve yarın (Perşembe) Adana il merkezinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare), kuzey ve iç kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-90 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

ANTALYA ÇEVRELERİNDEKİ KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLARA DİKKAT

Bu akşam saatlerinden itibaren Antalya çevrelerinde başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu gece ve yarın (Perşembe) akşam saatlerine kadar il merkezinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare), kuzey, iç ve doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-90 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, hortum riski, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

ÜLKEMİZİN İÇ VE DOĞU BÖLGELERİNDE FIRTINA BEKLENİYOR

Bu gece saatlerinden itibaren yurdumuzun iç ve doğu bölgelerinde beklenen kuvvetli güney ve güneybatı (lodos) yönlerden rüzgarın, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da fırtına ve zaman zaman kuvvetli fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamlar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

GÜNEY EGE AÇIKLARI İLE AKDENİZ'DE FIRTINA BEKLENİYOR

Güney Ege açıklarında yarın (29.03.2018 Perşembe) ilk saatlerden itibaren rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerinden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtına Güney Ege açıklarında aynı gün (29.03.2018) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedecek.

Akdeniz'de yarın (29.03.2018 Perşembe) ilk saatlerden itibaren rüzgarın batı ve güneybatı yönlerinden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtına Akdeniz'de aynı gün (29.03.2018) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedecek.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mansur Yavaş'tan Gece Paylaşımı ''İttifak Görüşmeleri...''
Mansur Yavaş'tan Gece Paylaşımı ''İttifak Görüşmeleri...''
Ankara'da Hava Nasıl Olacak?
Ankara'da Hava Nasıl Olacak?