Meteoroloji Verileri Açıklandı! Ankara’da Sıcaklıklar...

Meteoroloji Verileri Açıklandı! Ankara'da Sıcaklıklar Düşüyor... İşte Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da 9 Ağustos Perşembe ve 10 Ağustos Cuma günü için ilk hava tahminlerini açıkladı. Bir süredir kavurucu sıcakların yaşandığı Ankara'da, sağanak yağışlar ara ara etkisini gösteriyor. Ankara'da sıcaklıklar kaç derece? Yağış var mı? Detaylar haberimizde...

10 Ağustos 2018 - 13:08 - Güncelleme: 10 Ağustos 2018 - 13:08

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da 9 Ağustos Perşembe ve 10 Ağustos Cuma günü için ilk hava tahminlerini açıkladı. Bir süredir kavurucu sıcakların yaşandığı Ankara'da, sağanak yağışlar ara ara etkisini gösteriyor. Ankara'da sıcaklıklar kaç derece? Yağış var mı?  Detaylar haberimizde...

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara’da sıcaklık verilerini açıkladı. Ankara'da yaşanan bunaltıcı sıcaklıklar, vatandaşlara zor anlar yaşatmaya devam ediyor. Özellikle gündüz sıcaklıklarına karşı uzmanlar üst üste uyarılarda bulunuyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da 9 Ağustos Perşembe günü itibari ile sıcaklıkların 2-3 derece düşeceği tahmin ediliyor. 

 

Alınan bilgiye göre Ankara'da hava durumunun,


9 Ağustos Perşembe günü 30 derece ve az bulutlu,

10 Ağustos Cuma günü 29 derece ve az bulutlu olması bekleniyor.  


En düşük sıcaklıkların 9 Ağustos Perşembe 15, 10 Ağustos Cuma 15 derece olacağı tahmin ediliyor.

DOĞU KARADENİZ'DE FIRTINA BEKLENİYOR!

Rüzgarın yarın (09.01.2017 Perşembe) Doğu Karadeniz'in doğusunda öğle saatlerine kadar batı ve güneybatıdan 6 ila 8 (60-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı, başta denizcilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 

TAŞKIN RİSKİ VAR!

Yapılan son tahminler ve RADAR'dan elde edilen görüntüler dikkate alındığında; bu gece Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinde başlayacak yağışların, özellikle sabah erken saatlerden itibaren (saat 06.00) Samsun il merkezi ve batısı ile Trabzon’da kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Samsun'un doğu ilçeleri (Çarşamba, Terme, Ayvacık, Salıpazarı), Ordu, Giresun ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde şiddetli (76 kg/metrekare ve üzeri) gerçekleşmesi ve bölgede yağışların Perşembe günü öğle saatlerine kadar devam etmesi beklenmektedir.
Söz konusu bölgede son günlerde meydana gelen yağışlar da dikkate alındığında heyelan, sel ve taşkın riskinin artması sebebiyle; köprü, menfez vb. yapılarda, yan kolların birleşim yerlerinde ve akış güvenliğinin kritik olduğu noktalar ile kuru dere yataklarında meydana gelebilecek taşkınlara karşı ilgili kurum, kuruluşlar ve vatandaşlarımızın hazırlıklı ve dikkatli olması gerekmektedir.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x