Metin Tekin’den Gençlerbirliği Altyapı Oyuncularına Tavsiyeler

Metin Tekin'den Gençlerbirliği Altyapı Oyuncularına Tavsiyeler

Eski milli futbolcu Metin Tekin, Gençlerbirliği'nin altyapı oyuncularıyla bir araya geldi. Beşiktaş'ta oynadığı dönemde "Sarı Fırtına" lakabıyla anılan Tekin, Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde düzenlenen söyleşide, genç futbolculara tavsiyelerde bulundu.

26 Kasım 2014 - 00:17

Eski milli futbolcu Metin Tekin, Gençlerbirliği'nin altyapı oyuncularıyla bir araya geldi. Beşiktaş'ta oynadığı dönemde "Sarı Fırtına" lakabıyla anılan Tekin, Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde düzenlenen söyleşide, genç futbolculara tavsiyelerde bulundu.   Kırmızı-Kara’nın özel bir kulüp olduğunu vurgulan Tekin, “Burada futbola başladığınız için çok şanslısınız. Güzel bir tesise sahipsiniz. Kendinize hedef belirleyin ama gerçekleştiremezseniz bundan etkilenmeyin. Esas amacınız futboldan keyif almak olsun” dedi.
Tekin, altyapının önemine vurgu yaparak, ülkemizde tesis sorununu çözüldüğünü ancak iyi oyuncu yetiştirme problemimiz devam ettiğine dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Eğitimcilerin, genç futbolculara öğreteceği metot konusunda halen sorunlar var. Sporcu kimliğinin 14-17 yaş arasındaki dönemde oluştuğu biliniyor. Bu dönemde ergenlikle beraber meraklar başlar. Kötü alışkanlıklar bu dönemde edinilir. 14-17 yaş aralığında doğru bir sporcu kimliğini kazanırsanız, iyi futbolcu olma yolunda çok önemli bir adım atarsınız. Aileler ve antrenörler de iyi futbolcunun yetişmesinde etkilidir. Yanlış bilgilerle donatılmış antrenörler çok tehlikelidir.”      

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı’nda korona virüs denetimi
Gölbaşı’nda korona virüs denetimi
Başkent'te toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların sayısı yüzde 84 azaldı
Başkent'te toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların...