MHP Erdoğan’ın Adaylığına İtiraz Edecek

MHP Erdoğan'ın Adaylığına İtiraz Edecek

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığına partisince yapılacak itiraza ilişkin, "Genel başkan yardımcılarımızdan bir tanesi bu itirazın hukuken ele alınarak kusursuz bir şekilde yapılması için çalışmalarını başlatmıştır. 11 Temmuz'dan itibaren de bu itiraz gerçekleştirilecektir" dedi.

05 Temmuz 2014 - 15:27

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığına partisince yapılacak itiraza ilişkin, "Genel başkan yardımcılarımızdan bir tanesi bu itirazın hukuken ele alınarak kusursuz bir şekilde yapılması için çalışmalarını başlatmıştır. 11 Temmuz'dan itibaren de bu itiraz gerçekleştirilecektir" dedi.
Bahçeli, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
MHP'nin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adaylığına resmi itirazda bulunup bulunmayacağına ilişkin soruya Bahçeli, "Genel başkan yardımcılarımızdan bir tanesi bu itirazın hukuken ele alınarak kusursuz bir şekilde yapılması için çalışmalarını başlatmıştır. 11 Temmuz'dan itibaren de bu itiraz gerçekleştirilecektir" şeklinde cevap verdi.
Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun çözüm sürecine yönelik açıklamalarının hatırlatılması üzerine de Bahçeli, İhsanoğlu'nun çok tecrübeli bir bilim insanı ve diplomat olduğunu vurguladı.
İhsanoğlu'nun neyi, ne maksatla, nerede konuşacağını bilen bir şahsiyet olduğunu dile getiren Bahçeli, "Basın mensupları özellikle bazı basın unsurları çarpıtarak, olayı saptırma suretiyle gölgelemeye kalkmasınlar. Çözümle ilgili Oslo'dan Ankara'ya, Ankara'dan Kandil'e kadar uzanan bir seyirde müzakereye katılanlar yerine Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bu konunun ele alınmasının daha hayırlı olacağını ifade etmektedir. Allah nasip eder cumhurbaşkanı olduktan sonra da bu açılım konusunu çok yönlü ele almak suretiyle düşüncelerini halkımızla paylaşma imkanı bulacaktır" değerlendirmesinde bulundu.  
"ERMENİLERE BAKIŞIMIZDA BİR YUMUŞAMA OLMAZ, OLMAMALIDIR"

Bir gazetenin "Başbakan Erdoğan'ın Ermenistan sınır kapısının açılması yönünde talimat verdiğine" yönelik haberi hatırlatıldıktan sonra bu talimatın Cumhurbaşkanlığı seçimine çok kısa bir süre kala verilme sebebine ilişkin soruya da Bahçeli, "Çankaya yokuşunda her türlü milli ve manevi değerleri yere seriyor Sayın Başbakan. Ama ne yaparsa yapsın, Çankaya'nın kapısından giremeyecektir. O, Türkiye'nin kırmızı çizgisidir. Karabağ sorunu çözülmeden, Ermenilere bakışımızda bir yumuşama olmaz, olmamalıdır" ifadesini kullandı.  
"BU ÇOK TEHLİKELİ BİR İFADEDİR"

Bahçeli, İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneğinin iftar yemeğinde Başbakan Erdoğan'ın çok tehlikeli bir ifade kullandığını savundu. Erdoğan'ın, "İmam Hatip Liseleri bir dirençtir, İmam Hatip Liseleri bir isyandır" şeklindeki ifadesine dikkati çeken Bahçeli, şunları söyledi:
"Bu çok tehlikeli bir ifadedir. El Tayyip ordusu mu kurulmak istenmektedir acaba. Böyle bir rezalet olabilir mi? Sayın Başbakan'ın nerede, ne konuşacağı artık iyice sapmaktadır, kendisi bu konuda dikkatli olması lazımdır. İmam Hatip Liseleri, Recep Tayyip Erdoğan'ın arka bahçesi, gelecekte kuracağı el Tayyip ordusunun elemanları değil, milletimizin öz evlatlarının okuduğu ve İslamı öğrendiği, millete de hizmet etme şevkiyle yetişen kadrolardır. Buraya isyancı, direnç unsuru gibi laflar katmak IŞİD paralelinde hareket etmeyi düşünmek gibidir. Buradan da bu ülke kurtulmalıdır."        

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Türkiye'deki bölge bölge koronavirüs vaka sayıları
İşte Türkiye'deki bölge bölge koronavirüs vaka sayıları
Bağlıca Bulvarı, Ankara Çevre Yolu’na bağlanacak
Bağlıca Bulvarı, Ankara Çevre Yolu’na bağlanacak