MHP İl Başkanı Fatih Çetinkaya’dan Kayıp Kaçak Elektrik...
Reklam
  • Reklam

MHP İl Başkanı Fatih Çetinkaya'dan Kayıp Kaçak Elektrik Tepkisi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, elektrikte kayıp kaçak bedelini almak için dava açarak haklıyken haksız duruma düşerek 1.500 lirayı bulan vekalet ücreti ve dosya masrafı ödemek durumunda kalan abonelerin imdadına hukukun yetişmesinin sevindirici olduğunu bildirdi.

01 Haziran 2017 - 13:43 - Güncelleme: 01 Haziran 2017 - 13:43

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, elektrikte kayıp kaçak bedelini almak için dava açarak haklıyken haksız duruma düşerek 1.500 lirayı bulan vekalet ücreti ve dosya masrafı ödemek durumunda kalan abonelerin imdadına hukukun yetişmesinin sevindirici olduğunu bildirdi. Çetinkaya, “Kayıp kaçak bedeli mağduru elektrik abonelerini hukuk sevindirdi. Şimdi sıra bir gecede Meclisten apar topar yasa çıkararak haksızlığa yasal kılıf uyduran hükümetin yanlıştan dönmesindedir” dedi.

MHP Ankara İl Başkanı Çetinkaya, 17 Haziran 2016 tarihinde Meclis’te apar topar yasalaştırılarak bir büyük haksızlığa milletin vekilleri tarafından yasal zırh oluşturulduğuna dikkat çekerek “Geldiğimiz noktada istinaf mahkemesinin dava açıldığı anda haklı durumda bulunan tarafın, yargılama sırasında oluşan yasa değişikliği sonucu haksız duruma düşmesi halinde yargılama giderlerinden, dolayısıyla karşı tarafın vekalet ücretinden sorumlu tutulamaz yönündeki kararı, kayıp kaçakta ısrar eden hükümet yetkililerine önemli bir mesaj olmalıdır” dedi.

Çetinkaya, Milliyetçi Hareket Partisi olarak 2014 yılından bu yana yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve vatandaşın sözcüsü olduklarını söyledi. Çetinkaya, kayıp kaçak bedellerini almak için mahkemeye başvuran sonra da suçlu durumuna düşen elektrik abonelerinin hukuk karşısında aldıkları bu olumlu sonucun güzel bir gelişme olduğunu da bildirdi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankaralılara Müjde! 'O' Çalışmada Küptaşlar Kaldırıldı, Asfaltlama Bitti
Ankaralılara Müjde! 'O' Çalışmada Küptaşlar Kaldırıldı,...
İŞTE İLK PROGRAM! Tıkla İzle... 'Esma Karakılıç'la Ankara'da Ne Oldu Ne Olacak?'
İŞTE İLK PROGRAM! Tıkla İzle... 'Esma Karakılıç'la Ankara'da...