MHP’li Yalçın: ’’Kelle Alma Dönemi Çoktan Geçmiştir’’

MHP'li Yalçın: ''Kelle Alma Dönemi Çoktan Geçmiştir''

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, uyanacağına hiç şüphe duymadıkları ülkücü vicdanın şahlanacağı günü sabırla beklediklerini söyledi.

11 Aralık 2015 - 11:15

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, uyanacağına hiç şüphe duymadıkları ülkücü vicdanın şahlanacağı günü sabırla beklediklerini söyledi. AK Parti iktidarlarının başkalaşıma uğrattığı köşe yazarları ve televizyon yorumcularının, 1 Kasım’dan sonra yeniçeriler misali MHP’den kelle alma gayretine girdiklerini söyleyen Semih Yalçın, “Ama artık kelle alma dönemi çoktan geçmiştir.” dedi.

‘MHP’yi yeniden dizayn etme çabaları’ başlığı altında yazılı değerlendirme yapan Semih Yalçın, ülkücülerin oyuna getirilip birbirine düşürülmeye çalışıldığını gördüklerini belirterek, “Eğer bir kurum ve şahsa karşı insanları nefret ve önyargılar bir araya getiriyorsa bu, o hislerin çoğunlukla haksız olduğunun delilidir. Haklı şikâyetlerin olması hâlinde bile eğer tepkilerin içinde nefret, önyargı ve hoşgörüsüzlük varsa bu, âcizlik ve yetersizlik duygusuna kapılmaktandır. Bir fikri ve fikir hareketini marjinalleştiren önyargılardır. Önyargı, gözleri kör kulakları sağır eder.” ifadelerini kullandı.

Yalçın, MHP içinde kazan kaynatmaya kalkanların, parti tabanını ve bunalımdan çıkış yolu arayan ülküdaşlarını tahrike uğraşanlar genellikle dışarıdan olduğuna işaret ederek, “Bunda halkın ve Hakk’ın sesi olma işlevinden uzaklaşan, dedikodu ve kara propaganda yuvası hâline gelen bir kısım basının büyük payı vardır. Bu takım, üçe ayrılmaktadır. Birincisi önceleri MHP’ye övgüler dizerken 1 Kasım sonrası değişen siyasi atmosfere uyum sağlamak için çark edenlerdir. Bunların amacı, Tayyip Erdoğan’a ve yeniden güçlenen AKP’ye kendini beğendirip göze girerek ‘son yandaş’ korosunda yer tutabilmektir. İkinci takım da müzmin MHP muhalifleridir. Bunlar, basında MHP düşmanlığını gelenek hâline getiren, şahsi kin ve garezlerini kalemiyle dindirmeye çalışanlar, bırakınız 1 Kasım sonrasını uzun yıllardan beri camiamıza ve partimize saldırmaktadır. Bunlar, şimdi bulanık suda balık avlamaktadır. 1 Kasım Seçimlerinin sonuçları onlara bekledikleri fırsatı vermiştir. Üçüncü takımsa malum yandaş medyada saf tutanlardır.” şeklinde konuştu.  
MHP'DEN KELLE ALMA GAYRETİ

AK Parti iktidarlarının başkalaşıma uğrattığı köşe yazarları ve televizyon yorumcularının, 1 Kasım’dan sonra yeniçeriler misali MHP’den kelle alma gayretine girdiklerini belirten Semih Yalçın, “Ama artık kelle alma dönemi çoktan geçmiştir.” dedi.

MHP’li Yalçın, topluma yüzyıllardır arız olan birtakım hastalıkların ne yazık ki bugün de yaşadığına işaret ederek, tarihten ders alınmadığı için sosyal ve siyasi hastalıklarla mücadele etmek yerine bunlarla yaşamaya devam edildiğini söyledi.

Yalçın açıklama sonunda “Camiamızın hareketimizin vicdanına sesleniyoruz. “ diyerek şöyle dedi: “Mensuplarımızı ve teşkilatımızı el birliği etmeye ve MHP’nin siyaset sahnesindeki rolünü çalmak isteyenlere karşı sırt sırta vermeye çağırıyoruz. Gün; kavga, fitne ve çekişme günü değildir. Bir olma diri olma, iri olma günüdür. Ümitsizliğe kapılmaya, yılgınlığa düşmeye, Türk milliyetçiliğinin ne mayasında ve ne de inancında yer vardır. Merhum Nihal Atsız’ın dediği gibi ‘Ümit en sonra terk olunan şeydir’ O da ancak can bedenden çıkınca bizi terk edecektir. Çünkü Rahmetli Galip Erdem dediği gibi ‘Yenildik dediğiniz zaman değil, yorulduk dediğiniz zaman yıkılırsınız’ Daha da önemlisi merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in ifade ettiği gibi ‘Zafer, asla mahvolduklarını zannedenler tarafından kazanılamaz’.”            

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkentte belediye otobüsü yön levhasına çarptı
Başkentte belediye otobüsü yön levhasına çarptı
Kamu çalışanları için idari izin esasları belli oldu
Kamu çalışanları için idari izin esasları belli oldu