Minik Şampiyonlardan Mustafa Tuna’ya Ziyaret
Reklam

Minik Şampiyonlardan Mustafa Tuna'ya Ziyaret

Türkiye Tekvando Şampiyonasında derece elde eden genç sporcular başarılarını Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ile paylaştı.

22 Ağustos 2017 - 10:49

Türkiye Tekvando Şampiyonasında derece elde eden genç sporcular başarılarını Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ile paylaştı.

Sincanlı sporcular önemli bir başarıya daha imza attı. Tekvando dalında Türkiye ve Avrupa’da düzenlenen şampiyonlardan dereceyle dönen genç sporcular Sincan’ın adını birinci sıraya yazdırdı. 2016 Minikler Tekvando Şampiyonasında ikinci,  2016 Open Avrupa Şampiyonasında ise 3. Olan Ömer Furkan Körpe bu defa adını şampiyonluğa yazdırdı.  Antalya’da düzenlenen ve 70 ilden 2 bin 500 kişinin katıldığı 2017 Minikler Tekvando Şampiyonasında 45 kilo dalında birinci olan Körpe, Sincan’ı başarıyla temsil etti. Ayşe Konakçı ise yine aynı Şampiyonada rakiplerini eleyerek üçüncülüğü elde etti.  

 

SPORCULARDAN TUNA’YA TEŞEKKÜR

Elde ettikleri başarılarla yüzleri güldüren sporcular, madalyalarını alır almaz Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ yı eğitmenleri Sedat Önder ile birlikte ziyaret etti. Ziyarette minik sporcuların madalyalarını Tuna’ya hediye etmek istediklerini ifade eden Önder “Başkanımıza bizlere verdiği destekten ötürü kendisine teşekkür ediyorum. Başkan Tuna’nın her an desteğini yanımızda hissetmek bizi ve sporcularımızı oldukça mutlu ediyor” dedi.

 

SPORUN PARLAYAN YILDIZI SİNCAN

Kendisine verilmek istenen bu anlamlı ödül için gençlere teşekkür eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna “ Gençlerimizin başarıları bizim için gurur verici. Aynı başarıyı önümüzdeki yıllarda da bekliyoruz. Madalyalarınız yalnız sizlerin değil tüm Sincan halkınındır” diye konuştu. Başkan Tuna “Gençlerimizin spordaki bu başarısında büyük emeği olan ailelerini ve eğitmenlerini tebrik ediyorum. Bu azmin ve gayretin başarısıdır. Bizler de Sincan Belediyesi olarak genç sporcularımızı imkânlarımız ölçüsünde destekliyoruz. Şu an Gökçek Mahallemizde 2 bin 500 kişilik bir spor kompleksi yapılıyor. Şahintepesi’nde yükselecek spor kompleksi de projelerimiz arasında... Bunların tamamlanmasıyla beraber inşallah Sincan sporun parlayan yıldızı olacak”  dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..