Model Birleşmiş Milletler Konferansı Ankara’da

Model Birleşmiş Milletler Konferansı Ankara'da

Model Birleşmiş Milletler lise ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla Birleşmiş Milletlerin ve benzeri devletlerarası organların simülasyonlarının gerçekleştirildiği yine öğrencilerden oluşan bir ekip tarafından organize edilen konferansların genel adıdır.

03 Aralık 2018 - 11:23 - Güncelleme: 03 Aralık 2018 - 11:24

Model Birleşmiş Milletler lise ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla Birleşmiş Milletlerin ve benzeri devletlerarası organların simülasyonlarının gerçekleştirildiği yine öğrencilerden oluşan bir ekip tarafından organize edilen konferansların genel adıdır. 50 yıldır hem Birleşmiş Milletler'in popülerliğini arttırması hem de gençlerin  liderlik ve münazara yeteneklerini geliştirerek diplomasi vizyonlarını genişletmesi açısından çok büyük önem taşıyan bu konferanslar, ülkemizde de giderek yaygınlaşmaktadır.

Türkiye'de bu çapta organizasyonların en büyüğüne öncülük eden, gençler arasında gerek dünya sorunlarına farkındalık kazandırma gayesiyle hareket eden gerekse MUN konferanslarının bilinirliğini, yaygınlaşmasını sağlamayı hedefleyen bir dernek bulunmaktadır.Model Birleşmiş Milletler Derneği. MBMD, Birleşmiş Milletler tarafından tanınan ve desteklenen bu alandaki tek kuruluş olması özelliğiyle diğer MUN faaliyetlerinin çatı örgütü olma misyonunu taşımaktadır. Her sene Ankara'de EuroAsia MUN ve Antalya'da MUNTR adlı Türkiye'nin en köklü konferanslarını düzenleyen MBMD, sene içerisinde düzenlenecek olan diğer MUN konferanslarına da öncülük eder. MBMD'nin düzenlediği MUN faaliyetlerine yeni başlayan öğrencileri eğitme amacını da taşıyan EuroAsia MUN 2018 konferansı, 29 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında Litai Hotel ve ODTÜ'de düzenlenmektedir. Konferans an itibariyle başlamış bulunmakta ve gerek şehir içi gerek şehir dışından öğrencilerin dünya sorunlarını tartışmasını sağlamaya hızla devam etmektedir.

Kaynak: Yaprak Dişli - Özel

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara pazarlarında korona virüs tedbirleri etkili oldu
Ankara pazarlarında korona virüs tedbirleri etkili oldu