Murat Boz Çıkan Haberlere Fena Patladı

Murat Boz Çıkan Haberlere Fena Patladı

Dansçılarının sigortasız çalıştırdığı iddia edilen Murat Boz, hakkında yapılan yorumlara çok kızdı.

19 Ekim 2017 - 12:38

Dansçılarının sigortasız çalıştırdığı iddia edilen Murat Boz, hakkında yapılan yorumlara çok kızdı.

Murat Boz'un eski dansçıları sigortalarının ödenmediği gerekçesiyle şarkıcıya dava açmıştı. Murat Boz'un 387 bin TL'yi bulan bir ceza alacağı konuşuluyordu.

Yapılan bu yorumlar şarkıcıyı kızdırmış olacak ki Murat Boz sessizliğini bozdu. Murat Boz, Instagram hesabından ''Son dönemde artniyetli algı çalışmalarına yönelik yapılan haberlere dair açıklamamdır.'' notuyla şu açıklamayı yayınladı:

"Art niyetli olan her kişi, her şahıs bu durumu haksız zenginleşebilme adına kullanmaktan çekinmemiştir ve yetkili kurumlar tarafından düzenleme getirilmediği sürece de bu tip vakalar yaşanmaya devam edecektir.

Bu durumu aleyhime bir karalama kampanyasına çevirmeye çalışan magazin sunucuları ya da gazetecileri, arasından zamanında şarkıcılık yapmış olanlar da varsa eğer dikkat etmelerini öneririm. Beni karalamaya çalışırken artniyetli eski çalışanlarından (vokalist, dansçı veya müzisyen) bir sigorta davası ile karşı karşıya kalırlarsa bu yazdıklarımı iki kez okumalarını tavsiye ederim. Müzisyenler, vokalistler, dansçılar serbest meslek erbabıdır. Verdikleri hizmet karşılığı haklarını alır ve sektörde sadece bir kişiyle değil çoğunlukla bir çok kişiye çalışırlar. Dolayısıyla vergilerini ve sigortalarını kendileri ödemelidir.

Mevzu bahis kişiler çalıştıkları birçok sanatçının arasından beni uygun bulup sigorta davası açmışlardır ve yargı süreci devam etmektedir.

Dava sonucu aksi bir sonuç çıksa, aleyhimde sonuçlansa dahi (davada taraf olan Sosyal Sigortalar Kurumu da bu şahısların işçi değil serbest meslek erbabı olduğu yönünde bir raporu mahkemeye sunmuştur.) Şahısların serbest meslek erbabı olduğu gerçeği asla değişmeyecektir. Nitekim kazandığımız davamız yargıtaydan dönmüştür. Şuan süreç hala devam etmektedir."

2017/10/5883672.jpg
2017/10/5869503.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
Ankara'nın
Ankara'nın "kuş cenneti" 200 kuş türüne ev sahipliği yapıyor