Murat Köse Sosyal Medya Yayınında Mamaklı Gençlerle Buluştu

Murat Köse Sosyal Medya Yayınında Mamaklı Gençlerle Buluştu

15 Mart 2019 - 14:51

Cumhur İttifakı Mamak Belediye Başkan Adayı Murat Köse, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi gençlerle canlı yayında buluştu. Hem sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayında hem de yüz yüze soruları yanıtlayan Köse, gençlere nasihat ve tavsiyelerde bulundu. Büyük bir heyecan ve coşkuyla Köse’yi karşılayan gençler, spordan sanata, kültür ve turizmden kentsel dönüşüme merak ettikleri tüm soruları sordu. Renkli ve eğlenceli anların yaşandığı buluşmada Köse, gençlerin sorularını içtenlikle cevapladı.

 

GENÇLERİMİZİN FİKİRLERİNİ ALACAĞIZ

Binlerce gencin canlı yayından izlediği sosyal medya buluşmasında gelen sorular yoğunlukla istihdam, kültürel ve sosyal etkinlikler, eğitim gibi konular oldu. Köse, “Gençlerimiz hayatın gerçeklerini tecrübe ederek kendilerini çok iyi yetiştirmelidir. Bunun için de çok okuyup, çok araştırmaları gerek. Mamak kültür, sanat, eğitim, bilim, gençlik ve turizm şehri potansiyelini barındıran bir ilçe. Biz de bu potansiyelleri harekete geçireceğiz, ortaya çıkaracağız. Mamak’ta birlikte yönetim anlayışını her yönüyle hâkim kılarak gençlerin fikirlerini de alacağız” dedi.

 

NEDEN ARANIZDAN FAZIL SAY, NEŞET ERTAŞ, AŞIK VEYSEL ÇIKMASIN

İlkokul, ortaokul ve üniversite yıllarından anılarını da gençlerle paylaşan Köse, iletişim ve diyalogun önemine de dikkat çekti. Okul hayatından aile hayatına kadar gençlerin merak ettiği soruların yanıt bulduğu buluşmada gençlerden mutlaka bir spor ve sanat dalı ile ilgilenmelerini isteyen Köse, Mamak’ta gençlerin sosyalleştiği güvenli ortamlar oluşturacaklarını belirtti. Mamak’ı gençlerin en ilgi duyduğu ilçe haline getireceklerini kaydeden Köse, “Genç girişimcilerin önünü nasıl açarız bunlarla alakalı çalışmalar yapacağız. Gençlerle fikir konusunda tartışabileceğimiz ortamlar oluşturacağız. Biz istiyoruz ki ortaokulu bitiren tüm gençlerimiz yüzmeyi öğrensin. Bu yüzden Mamak’ın her yerine yüzme havuzu yapmayı hedefliyoruz. Okul öncesi kreşler açacağız. Çocukların spordan sanata hangi alanda yetenekleri varsa keşfedeceğiz. Neden aranızdan bir Fazıl Say, bir Neşet Ertaş, bir Aşık Veysel çıkmasın. Sokakta sosyalleşmenin yanı sıra dijital anlamda da gençlerimizin destekleyeceğiz. Gençlerin donanımlı olmasını istiyoruz” dedi.  Program sonunda gençlerle özçekim yapan Köse, Mamak’ı 2071 hedeflerine sağlam adımlarla ulaştıracaklarını belirterek, gençlere yoğun katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mansur Yavaş'tan Ankaralı Taksicilere Müjde!
Mansur Yavaş'tan Ankaralı Taksicilere Müjde!
Bir İhale Daha Canlı Yayında! Ankara'da Şeffaf Yönetim Örnekleri Sergileniyor...
Bir İhale Daha Canlı Yayında! Ankara'da Şeffaf Yönetim...