Mustafa Ak, Liseli Öğrencilere Keçiören Belediyesi’nin...

Mustafa Ak, Liseli Öğrencilere Keçiören Belediyesi'nin Projelerini Anlattı...

Keçiören Belediyesi, son 10 yılda hizmete açılan sosyal, kültürel, tarihsel ve milli projelerin tanıtımı için Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencilerine gezi düzenledi.

05 Aralık 2018 - 09:00 - Güncelleme: 05 Aralık 2018 - 14:34

Keçiören Belediyesi, son 10 yılda hizmete açılan sosyal, kültürel, tarihsel ve milli projelerin tanıtımı için Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencilerine gezi düzenledi. Gezi kapsamında Gümüşdere Ihlamur Vadisi’nde öğrencilerle tur atan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, daha sonra öğrencilerle Estergon Türk Kültür Merkezi’nde yemek yedi. Yemeğe Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut da katıldı.

 

“TANITIM GEZİSİ OLDUKÇA VERİMLİ GEÇTİ”

‘Keçiören Evimiz Gönüldeki Yerimiz’ projesi kapsamında tanıtım gezilerini sürdüren Keçiören Belediyesi, bu kez de Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencilerine son 10 yılda vatandaşların hizmetine sunulan sosyal, kültürel, tarihsel ve milli projeleri gezdirdi. Lise yönetimi tarafından gelen gezi talebini geri çevirmeyen Keçiören Belediyesi, öğrenciler için iki otobüs tahsis ederek ilçe genelinde tanıtım yaptı. 15 Temmuz Şehitler Anıtını, Gümüşdere Ihlamur Vadisini, Çaldıran Zümrüt Yaşam Alanını, Abdürrahim Karakoç Gençlik Spor ve Kültür Merkezini, Kartaltepe Kent Ormanını, Çanakkale Şehitlik Anıtını, Mevlana Kültür Kongre ve Spor Merkezini, Taha Akgül Spor Merkezini ziyaret eden öğrencilere sosyal tesislerden faydalanmaları için tavsiyelerde bulunuldu. Keçiören’i gezerek hizmette olan projeleri yakından görmek isteyen öğrencilere Gümüşdere Ihlamur Vadisi tanıtılırken Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da refakat etti. Gezinin ardından Estergon Türk Kültür Merkezi’nde geçen öğrenciler, Başkan Ak’la ve Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut’la yemek yedi. Öğrencilerden Mehmet Hacısu türkü söyleyerek yemek programını daha keyifli hale getirdi. Başkan Ak’a teşekkürlerini iletmek için mikrofonu eline alan Emrullah Cürebal, “Arkadaşlarımın bu geziden duyduğu memnuniyeti gözlerinden görebiliyorum. Tesisleri tanımamız açısından oldukça verimli bir faaliyet oldu. Bizlere Keçiören’i tanıma fırsatı sunduğunuz için teşekkür ediyorum” dedi.

 

PROJELERİMİZ GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

Başkan Ak hizmete sokulan projelere ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, “Keçiören’e 10 yıldır sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmet veriyoruz. Hizmete soktuğumuz projelerimizden vatandaşlarımız şuanda faydalanıyor. Sosyal tesislerin yanı sıra kültürel faaliyetlerimizle de hizmet yelpazemizi geniş tutuyoruz. Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durması için sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimizi yaygınlaştırıyoruz. Görünen hizmetlerimizin yanında bir de görünmeyen hizmetlerimiz var. Projelerimizin görünmesinden ziyade o projenin gönüllere dokunup dokunmadığını önemsiyoruz. 10 yıllık yerel yönetim deneyimimizle Gönül Belediyeciliği Koordinasyon Merkezini kurarak yaşlı, bakıma muhtaç ve kimsesiz vatandaşlarımıza evlerinde bakım hizmeti veriyoruz. İnşallah bundan sonra da Keçiören’e hizmet etmeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara pazarlarında korona virüs tedbirleri etkili oldu
Ankara pazarlarında korona virüs tedbirleri etkili oldu