Mustafa Tuna Açıkladı! Mamak’ta Bin 140 Gecekondu Yıkılacak
Reklam
  • Reklam

Mustafa Tuna Açıkladı! Mamak'ta Bin 140 Gecekondu Yıkılacak

Mamak’ta atıl durumdaki bin 140 gecekondunun kısa sürede yıkılacağını söyleyen Mustafa Tuna, ulaşım problemini çözmek içinde yeni otobüsler alınacağı müjdesini verdi.

14 Şubat 2018 - 14:42 - Güncelleme: 14 Şubat 2018 - 14:42

Mamak’ta atıl durumdaki bin 140 gecekondunun kısa sürede yıkılacağını söyleyen Mustafa Tuna, ulaşım problemini çözmek içinde yeni otobüsler alınacağı müjdesini verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Mamak Muhtarlar Derneği Başkanı Hulusi Güngören ve beraberindeki 30 kişilik muhtar heyetini makamında kabul etti. Göreve geldiği günden itibaren Başkent’teki muhtarlarla sık sık bir araya gelen Tuna, ilçe sorunları muhtarlardan dinliyor.

 

MAMAK’IN GÜNDEMİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM VAR

Ulaşımdan asfalta, alt yapıdan sosyal tesis taleplerine kadar birçok konunun masaya yatırıldığı toplantının ana gündemini ise Mamak’ta devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları oluşturdu.

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında yapılacak olan konutların ve ihale süreçlerinin hızlandırılması yönündeki talepleri not alan Başkan Tuna, proje çalışmalarının hızlandırılarak devam edeceğini söyledi.

Kentsel dönüşüm pojesi kapsamında hak sahipleri ile anlaşma yapılarak, boşaltılan atıl gecekonduların ivedilikle yıkılması konusunda da gerekli planlamaların yapıldığını belirten Mustafa Tuna, “Bin 140 gecekondunun yıkımına yakın bir zaman içinde başlanacak” dedi.

 

MAMAK’A ULAŞIM MÜJDESİ 

Mamaklı muhtarların kentsel dönüşüm konusunun dışında gündeme getirdiği bir başka başlık ise ulaşım oldu. Kentsel dönüşümün ardından yapılan konutlarla birlikte bölge nüfusunda artışın olduğuna ve bu nedenle otobüs seferlerinin yetersiz kaldığına dikkat çeken muhtarlara müjde veren Tuna,  "Yeni otobüs almamız gerekiyor, onun için de biraz derman gerekiyor. Yeni otobüs alma işleriyle uğraşıyoruz. Çünkü böyle bir ihtiyaç var. Vatandaş haklı. Bir de bu banliyo hattı devreye girince inşallah ulaşımda bir rahatlama getirecek” ifadelerini kullandı.

 İlçe sakinlerinin taleplerini ve sorunlarını doğrudan Başkan Tuna'ya iletme fırsatı bulan muhtarlar, toplantının sonunda Başkan Tuna'ya kendi fotoğrafının işlendiği ışıklı bir pano hediye etti.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • abdullah torun
    8 ay önce
    Sayın başkanım mamak Boğaziçi giden halk otobüsü hattı yok belediye otobüsleri yetersiz.Allah kolaylıklar versin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANKARA'DA ŞOK! Kızılay Metro Durağında İntihar! Ulaşım Kapatıldı...
ANKARA'DA ŞOK! Kızılay Metro Durağında İntihar! Ulaşım...
DİKKAT! Ankara'da Salı Günü 15 İlçede Elektrik Kesintisi
DİKKAT! Ankara'da Salı Günü 15 İlçede Elektrik Kesintisi