Mustafa Tuna’dan Adaylık Açıklaması! "Görev Verilirse En...

Mustafa Tuna'dan Adaylık Açıklaması! "Görev Verilirse En İyi Şekilde Yerine Getiririz"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç Dr. Mustafa Tuna, katıldığı bir TV programında soruları yanıtladı. 2019 Yerel Seçimleri'nde aday olup olmayacağı sorulan Tuna, "Bize yerel seçimlerde görev verilirse en iyi şekilde yerine getiririz" dedi.

08 Eylül 2018 - 11:33 - Güncelleme: 08 Eylül 2018 - 11:33

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, katıldığı bir TV programında Başkent gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Tuna, yerel seçimlerden ulaşıma, Ankapark ihalesinden Eryaman Stadı'na kadar birçok konuda değerlendirmede bulundu. 

Önümüzdeki yerel seçimlerde tekrar aday olup olmayacağına ilişkin soruyu yanıtlayan Mustafa Tuna, kararı AK Partinin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile partinin yetkili organlarının vereceğini vurgulayarak, şunları söyledi: 

 

"BEN ADAY OLACAĞIM DİYEREK ADAY OLUNMAZ"

“Partimizin yetkili organları seçimleri kazanacak kişileri aday gösterir. Bu bütün partilerde de böyledir. Neticede kazanacak kişiyi aday göstermek gerekiyor. Bunun araştırması incelemesi yapılır. Ben aday olacağım diyerek aday olunmaz. AK Parti tarafından bana verilen her görevi en iyi şekilde yerine getirmeye gayret ettim. Çalışma prensibim yaptığım işe ölünceye kadar yapacakmış gibi sarılmak, yarım saat sonra bırakacakmış gibi hazır olmak şeklinde. Bana böyle bir görev verilir ve vatandaşımız da teveccüh ederse partim adına verilen görevi en iyi şekilde yerine getiririm.”

 

ULAŞIMA VE EKMEĞE ZAM YOK

Ankara’da Belediye’ye ait toplu taşıma araçlarına 2018 yılı sonuna kadar zam yapılmayacağının altını çizen Tuna, EGO otobüslerine ek Metro ve Ankaray’a da zam yapmayacaklarını vurguladı. Tuna, dolmuşların yapacağı zammın belediye ile ilgili bir durum olmadığına dikkat çekerek, bu konunun belediyenin yetki alanı içinde olmadığını söyledi. Vatandaş öncelikli ve sosyal belediyecilik anlayışı ile kararlar almaya çalıştıklarını ifade eden Tuna, Halk Ekmek fiyatlarına zam yapılacağı tartışmalarına da açıklık getirdi. Tuna, “2018 yılı sonuna kadar vatandaşlarımız ekmeği aynı fiyattan yiyecekler. Bu yapılan ekonomik baskılara karşı bizim de bir duruşumuzun olması gerekiyor. Vatandaşımızın yanında olmamız lazım. İmkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak, vatandaşımızın temel ihtiyaçlarına destek olmamız gerekiyor” diye konuştu.

 

“OKULLAR AÇILANA KADAR YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Alt yapı çalışmaları gerçekleştirirken, doğalgaz, telefon ve elektrik gibi farklı hatlara da zarar vermeden hassas bir çalışma yürüttüklerini belirten Tuna, “Bütün çaba ve gayretimiz bu kritik noktalardaki çalışmaları okulların açılmasıyla birlikte bitirmek. Bunu hedefledik. Gece gündüz çalışarak, ince ince nakış işler gibi çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah okulların açılmasıyla beraber bunları tamamlayacağız. Özellikle Kızılay hattını bitireceğiz. İnşallah 17 Eylül’e kalmadan Kızılay’ı açmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

“ERYAMAN STADINI KISA SÜREDE AÇACAĞIZ”

Eryaman’daki stat inşaatının arsa karşılığı müteahhide verildiğini ve bu nedenle istihkak ödemenin söz konusu olmadığını kaydeden Tuna, Eryaman Stadı ne zaman açılacak sorusuna da yanıt verdi:

“Müteahhit de çalışmalarını sürdürüyor. Sadece bazı malzemelerin temininde son ekonomik sıkıntılardan dolayı bazı gecikmeler olduğunu ifade etti. Bunlar da inşallah hallediliyor. Ayrıca Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız da konuyla direk ilgileniyor. Bir an önce bitirilme noktasında el birliğiyle gayret ediyoruz. Ankaragüçlü sporseverlerin ve Ankara’nın stada kavuşmasına az kaldı inşallah.”

Yıkım işlemleri devam eden 19 Mayıs Stadı’nın yerine yeni stat yapılacağını da hatırlatan Tuna, “Bu da Ankara’mız için çok önemli ve UEFA standartlarına uygun bir stat olacak. Ankara’ya yakışır bir stat olacak inşallah. Bununla ilgili de sağ olsun Sayın Cumhurbaşkanımız da ekibi de günlük olarak takip ediyor” dedi.

 

“ALT ÜST GEÇİT YAPIMLARI DEVAM EDİYOR” 

Belediye tarafından yapım çalışmaları devam eden alt üst geçitler ile kavşak çalışmaları hakkında da bilgi veren Tuna, şu açıklamalarda bulundu:

“Kepekli’deki alt üst geçidin yapımı devam ediyor. Akköprü’deki alt üst geçitte yenileme ilave çalışmaları sürerken, Türk Telekom’un önündeki Akyurt-Çubuk Havaalanı dönüşümündeki sıkıntıları gidermek üzere bu üç noktada hızlı bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Yine Bilkent Hastanesi’nde Eskişehir yönüne giderken hastaneye dönüş için de bir köprü inşaatımız başladı. Hacettepe Üniversitesi’nin etrafındaki yolları rahatlatmak için oraya da bir köprü çalışmamız var. Çünkü Bilkent Hastanesi önümüzdeki günler de açılacağı için orada yoğun bir trafik oluşacak. Bunun giderilmesi noktasında da ciddi çalışmalar var. Bu konuyla ilgili olarak da hem Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız hem Sağlık Bakanlığımız ve Ulaştırma Bakanlığımızla el ele vererek bu bölgenin trafik yoğunluğu yaşamaması için illa ki bir yoğunluk olacak ama bunun minimize edilmesi için yol çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor.”

 

“VATANDAŞLARIMIZA DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Tuna, vatandaş öncelikli kararları hayata geçirmeye devam edecekleri mesajını vererek, “Dış ekonomik baskılara savaşa karşı biz de vatandaşımıza desteğimiz olsun, bir moral olsun maksadıyla olabilecek ne kadar imkanımız varsa zorlayarak bu indirimleri gerçekleştiriyoruz. Belediye nedir? Milletin imkanlarını milletin hizmetine adaletli bir şekilde sunmaktır.  Dolayısıyla biz de bunu yapma gayreti içindeyiz. İmkanlarımız geliştikçe daha güzel hizmetlere vatandaşlarımıza sunmak bizim temel görevimiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korona virüs nedeniyle 5 semt pazarı kapatıldı
Korona virüs nedeniyle 5 semt pazarı kapatıldı
Ankara'da akrabalar arasında arazi kavgası: 3 ölü, 1 yaralı
Ankara'da akrabalar arasında arazi kavgası: 3 ölü, 1 yaralı