Mustafa Tuna’dan Önemli Açıklamalar... ’Ulaşıma ve Ekmeğe...

Mustafa Tuna'dan Önemli Açıklamalar... 'Ulaşıma ve Ekmeğe Zam Yok!'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, katıldığı bir TV programında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

11 Ekim 2018 - 14:17 - Güncelleme: 12 Ekim 2018 - 12:17

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, katıdığı bir TV progrmaında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Tuna, "Ankara genelinde yüzde 17 su indirimi gerçekleştirdik. Bundan sonra su fiyatlarında indirim söz konusu değil. Ulaşımda zam yapmadık. Yıl sonuna kadar zam yapmayacağız. Halk ekmeğin fiyatında zam yapmıyoruz" dedi. İşte Mustafa Tuna'nın açıklamalarından satır başladı:

 

MELİH GÖKÇEK'KE HAFRİYAT POLEMİĞİ

"Herkes her şeyi söyleyebilir ama bu tür polemikler bana yakışmaz. Yapacağımız işlerimiz var. Ben hiç kimseyi hırsızlıkla suçlamam suçlayamam da. Gelirlerle ilgili olarak ne geliyor ne gidiyor bunların hepsini Melih bey çok iyi biliyor. Yeni polemiklere sebebiyet vermeyi istemem. Herkes her şeyin farkında zaten.

 

ANKAPARK 
İhalesi en sonunda gerçekleştirildi. Sözleşme de imzalandı. Şimdi oradaki kiralayan firma iş ortaklığı oradaki dükkanlar var kafeler var onlarla ilgili işletmelerle ilgili çalışma yürütecek. Oyuncakları ne şekilde çalıştıracağının programlarını gerçekleştirecek. Bu işin süresi belli 29 yıl. Kısa süre içerisinde birkaç ay içerisinde oranın hizmete açılacağını tahmin ediyorum. Orada kafe yeri var kafeyi işletecek kişi o dükkanın teşrifatını nasıl yapacak bunlar zaman alacak. Kamunun zararı mı karı mı var bunu Sayıştaycılar biliyor. Ben bir şey diyemem.

 

SEL BASKINLARI
Ankara'nın altyapıda ciddi ihtiyaçları var. Su kanalizasyon hatlarında yağmur suyu olan yerler var olmayan yerler var. Sel baskınlarında ilk etapta kritik 15 bölgede girişimde bulunduk. Altyapı ile ilgili çalışmaların hepsine Ankara'nın tamamında girdiğimiz anda şehir kilitlenir zaten. 70-80 senelik içme suyu hatları var. Bunların da yenilenmesi gerekiyor.

 

ŞEHİR HASTANELERİ
Eskişehir tarafına giderken hastaneye dönüş için yeni köprü çalışmamız var. Bir iki ay içerisinde tamamlanır. Esas ana trafiği etkileyecek alt üst geçitlerin inşaatları bitti.

 

KANAL ANKARA PROJESİ
Adım atıldı da koşulmadı. Koşarak gitmedi. Oradaki projenin bütün olarak ihale yapılmasını doğru düşündük. Bir işin bir tane sorumlusu olmalı. Kısa süre içerisinde onun ihalesini gerçekleştireceğiz. Ekonomik şartlar da düzeldiğine göre kısa sürede olur.

 

ULUS PROJESİ
Uzun yıllardan beri üzerinde çalışılan bir proje artık son noktasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ulaştırma ve Büyükşehir belediyemiz ortak proje ile bu işin başlamasına karar verildi. Bunun inşaatının masraflarını Çevre Bakanlığımız karşılayacak ihalesini Karayolları Genel Müdürlüğümüz gerçekleştirecek belediye olarak çevre düzenlemesi gibi bizim çalışmalarımız olacak. Bununla ilgili şu anda sondaj çalışmaları devam ediyor. İhale sürecinde de kanuni süreler neticede inşaatı başlamış olacak. Oradaki esnaf kardeşlerimizle ilgili bu bir ameliyat. Oradaki esnaflarımız hiçbir sıkıntı çekmeyecekler desem yanlış olur. Sıkıntı çekildikten sonra iyi bir durum olacağı için sıkıntı çekecek. Bir sıkıntı olacak ama sonunda Ankaramızın faydasına olacak. Kademe kademe program dahilinde olacak. İhalede itirazlar olabiliyor. Kanuni süreçleri var."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon TL'lik dayanıklılık programı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon...