Mustafa Tuna’dan Su Fiyatlarında Yeni İndirim Müjdesi

Mustafa Tuna'dan Su Fiyatlarında Yeni İndirim Müjdesi

Katıldığı bir televizyon programında gündeme dair soruları cevaplayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, su fiyatlarında indirim için yeni bir çalışma yapıldığını ifade etti.

08 Kasım 2018 - 13:35 - Güncelleme: 08 Kasım 2018 - 13:55

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna katıldığı bir televizyon programında Başkent'i yakından ilgilendiren birçok projeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Bir yıllık Başkanlık süresini de değerlendiren Tuna, Ankaralılar'a pekçok müjde verdi. 

Mustafa Tuna, 17 Eylül'den itibaren su faturalarında uygulanmaya başlanan yüzde 17'lik su indirimine karşılık, su faturalarının hala yüksek olduğu yönünde vatandaşlardan gelen şikayetlerin gündemlerinde olduğunu açıkladı. Tuna, şunları söyledi:

 

"BU KONUDA ÇALIŞMALARIMIZ VAR"

“Su faturalarının, su fiyatlarının olabildiği kadar ucuz olmasını arzu ediyoruz. Bu konunda çalışmalarımız var. Suda indirim yaptık daha da indirim yapmayı düşünüyoruz, arzu ediyoruz.  ASKİ yaklaşık 1.5 milyar liralık alt yapı ihalesi gerçekleştirdi. Su ve kanalizasyon yatırımları finanse edildikten sonra su fiyatlarını indirecek. Bu konuda çalışmalarımız var.”

 

"ANKARA ÇAYI'NIN PIRIL PIRIL AKMASI GEREKİYOR"

Akay Kavşağındaki içme suyu ve kanalizasyon hatları çalışmasını tamamladıklarını ve 15 noktada özellikle de su taşkınlarının yoğun olarak yaşandığı Mamak’ta çalışmaların tamamlanması için yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Başkan Tuna, Çubuk,Hatip ve Ankara çayına bağlanan kanalizasyonların kolektörlerle arıtma tesislerine götürülmesi konusunda çalışma başlattıklarını belirterek, “Ankara çayının pırıl pırıl akması gerekiyor” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pursaklar'da işletmeler hizmet vermeye hazır
Pursaklar'da işletmeler hizmet vermeye hazır
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi