Mustafa Tuna: ’’Eryaman Stadı’nda Bir Sıkıntı Yok’’
Reklam

Mustafa Tuna: ''Eryaman Stadı'nda Bir Sıkıntı Yok''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Eryaman Stadı’nın bitirilmesi için yoğun bir çalışmanın yürütüldüğüne işaret ederek, Büyükşehir Belediyesi ile Müteahhit firma arasındaki anlaşma gereği, arsa karşılığı stat yapımı yapıldığını vurguladı.

21 Eylül 2018 - 14:28 - Güncelleme: 21 Eylül 2018 - 14:28

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Eryaman Stadı’nın bitirilmesi için yoğun bir çalışmanın yürütüldüğüne işaret ederek, Büyükşehir Belediyesi ile Müteahhit firma arasındaki anlaşma gereği, arsa karşılığı stat yapımı yapıldığını vurguladı.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna,  TRT Haber canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Eryaman Stadı için bir sıkıntı bulunmadığını söyleyen Tuna, anlaşma kapsamında herhangi bir ödeme yapılmasının söz konusu olmadığına dikkat çekti. Başkan Tuna, stat inşaatını Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın takip ettiğinin altını çizerek, “İnşallah hızlı şekilde tamamlanır. Biz inşaat bittikten sonra Milli Emlak’a devredeceğiz. Sonra da Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilecek. Doğrusu da bu” dedi.

AŞTİ’nin taşınmasına yönelik tartışmalara da açıklık getiren Başkan Tuna, taşınmanın olmayacağını, ilave bir masrafa gerek olmadığını söyledi. AKYURT Fuar alanı inşaatının da başladığını ifade eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, önümüzdeki yıl içinde fuarın tamamlanacağını söyledi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..