Mustafa Tuna: ’’Zorunlu Bir Ameliyat Gerçekleştiriyoruz’’

Mustafa Tuna: ''Zorunlu Bir Ameliyat Gerçekleştiriyoruz''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Başkent’teki su taşkınlarının önüne geçmek amacıyla ilk etapta belirlenen 15 noktada başlatılan alt yapı yenileme çalışmalarını yakından takip ederek yerinde incelemelerini sürdürüyor.

23 Ağustos 2018 - 11:49 - Güncelleme: 23 Ağustos 2018 - 11:49

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Başkent’teki su taşkınlarının önüne geçmek amacıyla ilk etapta belirlenen 15 noktada başlatılan alt yapı yenileme çalışmalarını yakından takip ederek yerinde incelemelerini sürdürüyor.  

Tuna, çalışmaların en önemli ayaklarından biri olan Mamak Boğaziçi altyapı çalışmalarında incelemelerde bulundu.

 

“MEVCUT HATLARA ZARAR VERMEMEK İÇİN HASSAS BİR ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Ekiplerin 7/24 esasına dayalı çalışma yürüteceklerini belirten Tuna, “İnşallah bundan sonra yağışlardan dolayı yaşanan sel felaketlerinin önüne geçmiş olacağız. Bu çalışmalar esnasında alt yapıda farklı sorunlar pürüzler çıkabiliyor. Elektrik hatları, doğalgaz hatları, telefon ve benzeri gibi bazı hatlar var bunlara zarar vermemek için hassas bir çalışma yürütüyoruz. Buda işin tamamlanma sürecini etkiliyor.  İnşallah kazasız belasız herhangi bir arızaya sebebiyet vermeden hızlı bir şekilde çalışmalarımızı tamamlayacağız”

“ZORUNLU BİR AMELİYAT GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Ankara’da trafiğin en rahat olduğu, Başkentlilerin çoğunun tatile gittiği bir dönemde çalışmalara başladıklarının altını çizen Tuna, “Bundan daha rahat bir dönem zor yakalanır. Bayram tatilinden de istifade ederek, vatandaşlarımıza en az rahatsızlık verecek şekilde, çalışmalarımız 24 saat esasına göre en hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlamış oluruz.  Bizim buradaki tüm çaba ve gayretimiz vatandaşlarımıza verdiğimiz rahatsızlığı en aza indirmek.  Okullar açılmadan iyi bir mesafe almamız gerekiyor. İnşallah bunu gerçekleştireceğiz. Vatandaşımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz. Zorunlu bir ameliyat gerçekleştiriyoruz bunu yapmak zorundayız aksi halde her yağışta sıkıntı yaşarız. Vatandaşlarımızdan da destek ve sabır bekliyoruz.  Sağ olsunlar onlarda olayın farkındalar bilinçli bir şekilde destek veriyorlar. Ben tekrar tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum”

Tuna, alt yapı çalışmalarının maliyetine ilişkin soruya vatandaşın huzur ve rahatının maliyetine bakamayız cevabını verdi. Tuna; “Burada bizim için önemli olan vatandaşlarımızın memnuniyeti.  Ona paha biçilemez, elbet bir maliyeti var ama burada paranın sözünü edemeyiz” diye konuştu.

Tuna aynı zamanda Aydınlıkevler ve Konya yolunda gerçekleştirilen alt ve üst geçit yapımlarına değindi. Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Başkan Tuna, Eskişehir Yolu ile Hacettepe Yolundaki köprü çalışmalarının da okullar açılıncaya kadar tamamlanması için çalışmaların sürdüğünü belirtti. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna incelerlerin ardından Mamak esnafını ziyaret etti. Çalışmaların en kısa zamanda tamamlanacağını söyledi. Gösterilen sabır için birebir teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otobüs Aselsan personelini taşıyan minibüse çarptı: 1 ölü, 2'si ağır 8 yaralı
Otobüs Aselsan personelini taşıyan minibüse çarptı: 1 ölü,...
Başkent'te kadın cinayeti
Başkent'te kadın cinayeti