Mutluluğa Rekor ’’Evet’’ Keçiören’de! İşte İlk 3...
  • Reklam

Mutluluğa Rekor ''Evet'' Keçiören'de! İşte İlk 3...

2016 yılında 6.607 çifti evlendirerek bir rekora imza atan Keçiören Belediyesi Evlendirme Memurluğu bu yılda bahar döneminden rekora koşuyor.

22 Eylül 2017 - 09:50 - Güncelleme: 22 Eylül 2017 - 09:50

2016 yılında 6.607 çifti evlendirerek bir rekora imza atan Keçiören Belediyesi Evlendirme Memurluğu  bu yılda bahar döneminden rekora koşuyor. Keçiören kıydığı 4.760 nikahla Ankara'nın tüm ilçelerini geride bırakarak açık ara birinci olurken onu 3.980 çiftle Çankaya, 3.820 çiftle Yenimahalle, 2.962 çiftle de Etimesgut takip etti.

 

Adeta nikahtan nikaha koşan Keçiören Belediyesi evlendirme memurları sezon bitimine kadar bu sayının yine 6 bine yaklaşacağını ön görüyor.  Evlenen çiftler arasında yabancı uyruklular sıralamasında ise birinciliği Keçiören alırken, en fazla evlenenler Suriyeliler oldu. Sıralamayı İran, Azerbaycan ve Özbekistan takip etti.

 

Evlenme merasimi esnasında kendi geleneklerini de uygulayan çiftler ilginç görüntülere de imza atıyorlar.  Birçok ülkeden çiftlerin mutluluğuna tanıklık eden Belediye," dünyanın evi Keçiören" dedirtirken aynı zamanda farklı milletlerin mutluluğunda da pay sahibi oluyor.

 

HIZLI İŞLEM, MUTLU SONUÇ

"Hayırlı işe niyet ettiniz mi acele edin" düsturundan yola çıkan Belediye, hızıyla da parmak ısırtıyor. Otomasyon sistemine geçen Keçiören Belediyesi, yarım saat içinde çiftlerin başvurusunu alıp, nikahını kıydıktan sonra nüfusa tescilini yaptıran tek Belediye olarak da öncü misyonunu sürdürüyor. Çiftlerin dünya evine girmesine zaman zaman da bizzat tanıklık eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Ailenin  temel taşları karşılıklı sevgi, saygı, hürmet, anlayıştır.  Çiftlerimize bir ömür boyu mutluluklar ve iki cihan saadeti diliyorum. Cenab-ı Allah kendilerine, milletine ve vatanına hayırlı  hizmetler sunacak güzel evlatlar nasip etsin. Darısı bekarların başına..." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..