Nallıhan’da Ödüllü Foto Safari İçin Geri Sayım Başladı

Nallıhan'da Ödüllü Foto Safari İçin Geri Sayım Başladı

Ankara’nın doğal güzellikleri ile meşhur ilçesi Nallıhan, doğa koruma bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenecek 5. Foto Safari etkinliğine ev sahipliği yapacak.

06 Haziran 2018 - 10:50 - Güncelleme: 06 Haziran 2018 - 10:50

Ankara’nın doğal güzellikleri ile meşhur ilçesi Nallıhan, doğa koruma bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenecek 5. Foto Safari etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüleyen ve 200’den fazla kuş türüne ev sahipliği yapan Nallıhan Kuş Cennetinde Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan “ Foto Safari ” 9 Haziran tarihinde başlayacak. Türkiye’nin her yerinden amatör ve profesyonel fotoğrafçıların katılacağı yarışma Başkent Ankara Meclisinin koordinasyonunda gerçekleşecek. Nallıhan Belediyesi’nin de katkı sağladığı yarışma için tüm hazırlıklar tamamlanmış durumda.

 

FOTOĞRAF TUTKUNLARINI 9 HAZİRAN’DA NALLIHAN’A BEKLİYORUZ

Foto Safarinin koordinatörlüğünü yapan AK Parti Ankara Milletvekili ve Başkent Ankara Meclisi Başkanı Nevzat Ceylan, yaban hayatının korunması, nesli tükenen hayvan türlerinin gözetilmesi ve çevre bilincinin geliştirilmesi amacıyla ”Fotoğraf Avcıları Rastgele” sloganı ile foto safari’nin düzenlendiğini ve açılış töreninin 9 Haziran saat 10:00’da Nallıhan Kuş Cenneti Kuş Gözlem Merkezinde yapılacağını aktardı. Başkentin tanıtımı için bu etkinliğe önem verdiklerini kaydeden Ceylan, "Tüm fotoğraf tutkunlarını, fotoğraf avcılarını Nallıhan’a bekliyoruz dedi.

Ceylan, iki gün sürecek yarışma sonrasında en iyi fotoğraflar seçilecek ve dereceye girenlere toplam 20 bin TL ödül verilecek” dedi.

Yarışmaya katılmak isteyen fotoğrafçılar detaylı bilgileri www.fotosafari.org.tr adresinden öğrenebilirler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x