O Dizinin Ekibi Aldığı Ödülü İade Etti. Peki Neden?

O Dizinin Ekibi Aldığı Ödülü İade Etti. Peki Neden?

TRT ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi, 43. düzenlenen Altın Kelebek Ödül töreninde ''Yılın En İyi Dizisi'' ödülüne layık görüldü. Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ, Altın Kelebek Ödülü'nü kuliste iade ettiğini duyurdu. Dizi oyuncusu Cavit Çetin Güner ise instagram'da olay bir paylaşımda bulundu.

14 Kasım 2016 - 09:04 - Güncelleme: 14 Kasım 2016 - 09:45

TRT ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi, 43. düzenlenen Altın Kelebek Ödül töreninde ''Yılın En İyi Dizisi'' ödülüne layık görüldü. Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ, Altın Kelebek Ödülü'nü kuliste iade ettiğini duyurdu. Dizi oyuncusu Cavit Çetin Güner ise instagram'da olay bir paylaşımda bulundu.

Konuşma hakkı verilmediğini öne sürerek ödülü iade ettiğini duyuran yapımcı ve senarist Mehmet Bozdağ açıklamasında;

Değerli İzleyicilerimiz;

43. Pantene Altın Kelebek Ödüllerinde Diriliş Ertuğrul Dizisi, izleyici oylarıyla diğer bütün ödül törenlerinde olduğu gibi Yılın En İyi Dizisi Ödülü'nü haklı olarak almıştır.

Yayınlandığı 3 sezon ve 65 haftadır bütün reyting gruplarda birinci olan ve reyting rekorlarını kıran, Türkiye ile birlikte 30'dan fazla ülkede yayınlanan Diriliş Ertuğrul Dizisi bileğinin hakkıyla ve siz değerli izleyicilerimizin oylarıyla haklı bir ödül daha aldı.

Ödül töreni sırasında Diriliş Ertuğrul Dizisi Yapımcısı ve Senaristi olarak bizlere ödül veren siz izleyicilerimizi selamlama ve teşekkür konuşması yapmam engellenmiştir. Her ödül alan kişiye konuşma hakkı verilirken, bizlerin bu hakkımızı kullanmamızın engellenmesini manidar buluyorum. Bu engellenmenin haklı başarımız ve siz izleyicilerimize yapılan bir nezaketsizlik olduğuna inanarak ödül törenini protesto ederek Diriliş Ertuğrul Dizisi Yapımcı ve Senaristi olarak haklı olarak aldığımız ödülü kuliste geri iade ettim.

Ayrıca Programın sunucusu Okan Bayülgen'in özür yerine Türkiye ve dünyada bu kadar ilgi gören ve siz değerli izleyicilerimizin takdirini kazanan dizimizi hiç izlemediğini söyleyerek alaycı bir konuşma yapması ve bundan sonra izleyeceğini belirtmesini de nezaketten uzak bir davranış olarak değerlendiriyorum. Bütün dünyanın farkında olduğu ve konuştuğu bir dizinin yeni farkına varması Bayülgen'in kendi ayıbıdır. Mümkünse dizimizi izlemesin. Kendisinin dizimizden alacağı hiçbir kıymet değeri olamayacağını konuşması bizlere göstermiştir.
Saygılarımla."
ifadelerini kullandı.

ödül iadesinden olacak ki gecenin ilerleyen saatlerinde sunucu Okan Bayülgen, ''Canlı yayın aksaklığın kaynaklı olarak Diriliş Ertuğrul ekibine konuşma hakkı verilmemiştir. Yayını 2 saatte bitireceğime söz vermiştim. Hostesimizde ekibi apar topar aşağı indirdi. Çok çok özür diliyorum'' ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x