Öğretmenler Altındağ’da Buluştu
  • Reklam

Öğretmenler Altındağ'da Buluştu

İlçede görev yapan öğretmenlerle Altındağ Kültür Sarayı’nda buluşan Tiryaki, Altındağ Belediyesi olarak eğitime büyük önem verdiklerinin altını çizdi. 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleşen programa, yaklaşık 700 eğitimci katıldı.

25 Kasım 2016 - 11:09 - Güncelleme: 25 Kasım 2016 - 11:09

İlçede görev yapan öğretmenlerle Altındağ Kültür Sarayı’nda buluşan Tiryaki, Altındağ Belediyesi olarak eğitime büyük önem verdiklerinin altını çizdi. 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleşen programa, yaklaşık 700 eğitimci katıldı. Programda, öğretmenlere bir de kitap hediye edildi.

Tiryaki’nin ev sahipliğindeki Öğretmenler Günü Programı’nda Altındağ Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Şefika Biçer, AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca, Şair, Yazar ve AK Parti Şanlıurfa Eski Milletvekili Mehmet Atilla Maraş ile çok sayıda okul müdürü ve öğretmen yer aldı. Mehmet Atilla Maraş, okuduğu şiirlerle geceye renk kattı.

 

 

ALTINDAĞ BELEDİYESİ'NDEN EĞİTİME TAM DESTEK

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, öğretmenlere seslenerek “Göreviniz çok kutsal. Ülkemizin geleceği sizlerin yetiştireceği çocuklara bağlı…” dedi. Altındağ Belediyesi’nin eğitime her zaman destek verdiğini dile getiren Tiryaki, yaklaşık 10 yıldır ilçedeki okulları ziyaret edip öğrencilerle buluştuğuna dikkati çekti. Tiryaki, öğrencilerin doğru rol modellere ihtiyaç duyduğunu belirterek, bu doğrultuda öğretmenlere büyük iş düştüğünü ifade etti. Çocukların sanata, edebiyata ve spora yönlendirilmesi gerektiğini söyleyen Tiryaki, ülke kalkınmalarının ancak bu sayede gerçekleşeceğini vurguladı.

 

 

ÖĞRETMENLER BAŞ TACI...

Altındağ Kaymakamı Ali Fuat Türkel ise Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye eğitime sağladığı katkılardan dolayı teşekkür etti. Tiryaki’nin hem ilçedeki okullarla hem de öğrencilerle yakından ilgilendiğini kaydeden Türkel, bu yaklaşımın tüm yerel idarelere örnek gösterilmesini istedi.

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Şefika Biçer de atılacak doğru adımlarla geleceği sağlam temeller üzerine inşa edeceklerini aktardı. Öğretmenlerin, karşılaşacakları zorluklara göğüs germesini isteyen Biçer “Çocukların vatanına, milletine ve ailesine hayırlı birer evlat olmalarında öğretmenlerin payı çok büyüktür.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..