Okyanus Koleji’nden Başarılı Öğrencilere Burs İmkanı

Okyanus Koleji'nden Başarılı Öğrencilere Burs İmkanı

Okyanus Koleji'nde başarılı öğrencilere yönelik bursluluk sınavı başvuruları başladı. Türkiye genelinde katılıma açık olan sınavın sonuçlarına göre her sınıf kategorisinde bursluluk oranları belirlendi.

31 Ocak 2018 - 11:52 - Güncelleme: 31 Ocak 2018 - 11:52

HABER ANKARA / ADVERTORIAL: Okyanus Koleji'nde başarılı öğrencilere yönelik bursluluk sınavı başvuruları başladı. Türkiye genelinde katılıma açık olan sınavın sonuçlarına göre her sınıf kategorisinde bursluluk oranları belirlendi.

 

Okyanus Koleji, her yıl gerçekleştirdiği Bursluluk ve Kabul Sınavı ile çocukların başarı düzeylerini görmelerine ve eğitimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Bu yıl 17 Şubat Cumartesi ve 18 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek olan sınava 4, 5, 6, 7, 8, 9 ve 10 sınıflarda okuyan öğrenciler katılabilecek. Sınav başvuruları sınava girilecek kampüsün web sitesi veya tanıtım broşürünün ilgili alanı doldurulup kampüslere iletilmesi yoluyla ya da şahsen yapılabilecek.

 

2018-2019 eğitim-öğretim dönemi için sınav başvuruları 15 Şubat Perşembe günü saat 24:00'a kadar kabul edilecek. Sonuçların 28 Şubat Çarşamba günü sınava girilen kampüsün web adresi üzerinden duyurulacak.

 

4, 5, 6, 7. ve 8. sınıflar için Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerini, 9. ve 10.sınıflar için Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerini içerecek.

 

4. 5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerine 80 sorudan oluşan sınav, 90 dakikanın ardından sona erecek. 9. ve 10. sınıf öğrencilerine 100 sorudan oluşan sınav, 120 dakika sürecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Etimesgut, Sincan ve Yenimahalle’de su kesintisi
Etimesgut, Sincan ve Yenimahalle’de su kesintisi
Son 3 günde ortalama entübe hasta sayısı en yüksek 5 il: İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Bursa
Son 3 günde ortalama entübe hasta sayısı en yüksek 5 il:...