Olaylı Bayramlaşma! Meral Akşener’den İlk Açıklama

Olaylı Bayramlaşma! Meral Akşener'den İlk Açıklama

MHP genel başkan adaylarından Meral Akşener'in Anadolu Oteli'ndeki alternatif bayramlaşma töreninde arbede çıktı.

08 Temmuz 2016 - 13:36

MHP genel başkan adaylarından Meral Akşener'in Anadolu Oteli'ndeki alternatif bayramlaşma töreninde arbede çıktı. Ülkücü olduğu öne sürülen bir grup otele gelerek, Akşener'in konuşması sırasında, "Hareketin lideri Devlet Bahçeli" sloganları attı. Ardından grup ile Akşener taraftarları arasında kavga çıktı. Bardaklar ve çakmakların havada uçuştuğu arbedede 2 kişi yaralandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Alternatif bayramlaşma partiden ihraç nedenidir" açıklamasının yankıları sürerken, Meral Akşener'in Ankara Söğütözü'ndeki Anadolu Oteli’nde gerçekleşen bayramlaşma etkinliği karıştı.

SİLAH SESİ İDDİASI

Kürsüye gelen Akşener konuşmasına devam ettiği dakikalarda bir grup Devlet Bahçeli taraftarı salona girerek "Hareketin lideri Devlet Bahçeli " sloganları attı. Bir anda Bahçeli ve Akşener taraftarları salonda karşı karşıya geldi. İki grup birbirlerine önce sözlü sonra da fiziki müdahalede bulundu. Pet şişe, tabak, bardak ve çakmaklar havada uçuştu. Salonda büyük kargaşa yaşanırken programın yapıldığı otelin önünde silah sesleri duyulduğu da iddia edildi.

Yaşanan kargaşa nedeniyle Meral Akşener bir süre salondan ayrıldı. Bahçeli taraftarlarının salon dışına çıkarılmasının ardından Akşener yarım kalan konuşmasını tamamlamak üzere salona geldi.

DEMİRDEN KORKAN TRENE BİNMEZ

"Kavga ile gelinebilir ama millet iradesi ile gidecekler" diyen Akşener konuşmasına şöyle devam etti:

"Hiçbir ülkücünün eli başka bir ülkücüye kalkmaz. Buraya gönderilen o çocuklar da benim evlatlarım. Gencecik çocukları gönderip varmış gibi gösterilmeye çalışılan bir kavganın parçası yapmaya gerek yok. Biz ülkücülüğü kardeşlik hukuku olarak öğrendik. Bunu ne yaparsanız yapın bitiremeyeceksiniz. Bizim söylediğimiz şu, sözünüzün arkasında durun. Demirden korkan trene binmezmiş. And olsun MHP'yi Saray'ın arka bahçesi yapmanıza engel olacağız."

Bu arada, olaylar sırasında 2 kişi atılan tabaklar nedeni ile yaralanırken 1 kişinin de gözaltına alındığı öğrenildi. 
   

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı’nda korona virüs denetimi
Gölbaşı’nda korona virüs denetimi
Başkent'te toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların sayısı yüzde 84 azaldı
Başkent'te toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların...