Osmancık Ve Kargı İlçe Belediyelerine Araç Desteği

Osmancık Ve Kargı İlçe Belediyelerine Araç Desteği

AK Parti Çorum Milletvekili Uslu, Osmancık ve Kargı ilçelerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından araç desteğinde bulunulacağını bildirdi.

24 Aralık 2014 - 11:15

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Osmancık ve Kargı ilçelerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından araç desteğinde bulunulacağını bildirdi.
Uslu, yaptığı yazılı açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yerel yönetimlere sunduğu "çevre destekleri" kapsamında Kargı ilçesine çöp toplama, Osmancık ilçesine de yol süpürme aracı verileceğini belirtti.
İhtiyaç ve taleplere göre araç yardımlarının devam ettiğini vurgulayan Uslu, desteklemelerle ilgili şunları kaydetti:
"Osmancık ilçemize çok amaçlı yol süpürme aracı, Kargı ilçemize de çöp toplama aracı temin ediyoruz. Önümüzdeki aylarda ise İl Özel İdaresi emrinde kullanılmak üzere yeni araçların tahsisi ve belediyelerimize dağıtım yapılmak üzere de çöp konteynerleri için Çevre ve Şehircilik Bakanımız İdris Güllüce’den söz aldık. Bakanımız İdris Güllüce’ye katkı ve desteklerinden dolayı Çorum adına çok teşekkür ediyoruz."
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 2010 yılından bugüne kadarki süre içerisinde Çorum geneline 3,8 milyon lira tutarında 27 araç temin ettiğinin altını çizen Uslu, çevre kirliliğinin giderilmesi, çevrenin korunması ve iyileştirilmesi amacıyla da 14,5 milyon liralık yardımda bulunulduğunu sözlerine ekledi.        

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı
Türkiye'de salgın ne zaman bitecek, ilk kez kesin tarih verildi
Türkiye'de salgın ne zaman bitecek, ilk kez kesin tarih verildi