Otel ve Acenteler Ankara’nın Kongre Turizmi İçin Bir Araya Geldi

Otel ve Acenteler Ankara'nın Kongre Turizmi İçin Bir Araya Geldi

Anadolu, Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD), çözüm ortağı Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Orta Anadolu Yöre Temsil Kurulu işbirliğiyle kongre otelleri ve kongre acentelerini bir araya getirdi.

03 Ekim 2018 - 10:54 - Güncelleme: 03 Ekim 2018 - 10:54

Anadolu, Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD), çözüm ortağı Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Orta Anadolu Yöre Temsil Kurulu işbirliğiyle kongre otelleri ve kongre acentelerini bir araya getirdi. Sorunların gündeme geldiği ve çözüm önerilerinin üretildiği toplantının, kongre turizmine katkı sağlanması amaçlandı. ATİD Başkanı Birol Akman, Ankaralı turizmciler olarak herkesin isteğinin Ankara’nın turizmine katkı sağlamak olduğunu söyleyerek, “Ankara’nın kongre turizmini geliştirmek hepimizin hedefi” dedi. 

Sheraton Otel’de gerçekleşen ve katılımın yüksek olduğu toplantıya, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, ATİD Başkanı Birol Akman, TÜRSAB Disiplin Kurulu Başkanı Kılıçarslan Karapıçak, TÜRSAB Orta Anadolu Yöre Temsil Kurulu Başkanı Yunus Murt ve dernek üyeleri katıldı. Böyle bi toplantının ilk defa gerçekleştirildiğini söyleyen ATİD Başkanı Birol Akman,  kongre acenteleriyle kongre otelcilerini bir araya getirmek ve sorunlara çözüm bulmak ve bu kapsamda kongre turizmini gelişmesine katkı sağlamak amacıyla bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini anlattı. 

Acenteler ve otelciler arasındaki iletişimi güçlendirmek istediklerini belirten Akman,  bu toplantıların devamını da gerçekleştireceklerini söyledi. Ankaralı turizmciler olarak herkesin amacının Başkent turizmine katkı sağlamak olduğunu belirten Akman, “Ankara’nın kongre turizmini geliştirmek en büyük hedefimiz. Bu hedef doğrultusunda çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Bu amaçla yapılan toplantı, bizim için önem arz ediyor” dedi. ATİD olarak, acenteler ile oteller arasındaki sorunları çözümü kavuşturma noktasında kendilerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını ifade eden Akman, acentelerin istek, şikayet veya dilekleri konusunda ATİD’in kapısını her zaman çalabileceklerini söyledi.  

Toplantıya katılan Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer ise, bu toplantının kendisi için önemli olduğunu dile getirerek, turizmcilerinin eksiklerini gidermek ve sorunlarını çözmek için burada olduklarını söyledi. Sektörü çok iyi bildiğini kaydeden Özer, “Hepimiz aynı gemideyiz. Bir tek Ankara var. Herkes Ankara’yı tanıtmak ve turizmine katkı sağlamak istiyor. Bu bağlamda aslında hepimiz biriz” diye konuştu. TÜRSAB Disiplin Kurulu Başkanı Kılıçarslan Karapıçak ise kongre acenteleri ve otelcileri olarak en büyük sorunlarının iletişimsizlik olduğunu belirterek, bu toplantıyı istiare yapmak üzere düzenlediklerini ve böyle toplantılarla sorunları minimize etmeyi amaçladıklarını söyledi. Sektörün farklı alanlarında paydaşlar olarak hizmet verdiklerini belirten TÜRSAB Orta Anadolu Yöre Temsil Kurulu Başkanı Yunus Murt, şimdiye kadar sorunların detaylı konuşulduğunu göremediklerini, bundan dolayı bu toplantının önem arz ettiğini kaydetti. 

Konuşmaların ardından, acente ve otel temsilcileri sorunlarını anlatarak, ortak çözüm için beyin fırtınası gerçekleştirdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x