PAÜ, Tekirdağ’ın Ulaşımını Planlayacak
Reklam

PAÜ, Tekirdağ'ın Ulaşımını Planlayacak

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi "Toplu Taşıma Rehabilitasyonu Ortak Hizmet Projesi" kapsamında birlikte çalışacak.

02 Aralık 2014 - 18:02

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi "Toplu Taşıma Rehabilitasyonu Ortak Hizmet Projesi" kapsamında birlikte çalışacak.
PAÜ'den yapılan açıklamaya göre, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin toplu taşıma problemlerinin belirlenmesi, sorunların çözülmesi, mevcut hatların ve topyekun toplu taşıma sisteminin yeniden yapılandırılması, çağdaş toplu taşıma planlaması çözüm ve önerilerinin geliştirilmesi amacıyla PAÜ ile işbirliği yapacak.
"Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Rehabilitasyonu Ortak Hizmet Projesi" adıyla yürütülecek çalışmada, Tekirdağ'da toplu taşıma hatlarına ait güzergahların ve durak yerlerinin konumunun belirlenmesi, durak koşulları ve ara mesafeler, hat verimliliğinin ve etkinliğinin artırılmasına ilişkin rapor hazırlanacak.
Üniversite ve belediye işbirliğiyle 6 ay sürede tamamlanması planlanan proje ile ayrıca üniversite öğretim üyelerince yapılacak çalışmayla şehir içi hatlarla uzak ilçeler ve şehirlerarası hatlar arasında aktarma merkezleri önerileri belirlenecek ve le toplu taşıma sisteminin kurumsal yapılanması, türler arası entegrasyonu, taksi araç sayıları ile durak yerleri ve farklılık gösteren bilet ücretlerinin ekonomik analizleri ortaya konulacak.         

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..