Pentagon’da İftar Yemeği

Pentagon’da İftar Yemeği

ABD Savunma Bakanlığı, Ramazan dolayısıyla Pentagon’da iftar yemeği verdi.

03 Temmuz 2015 - 10:35

ABD Savunma Bakanlığı, Ramazan dolayısıyla Pentagon’da iftar yemeği verdi.
Basına kapalı olan iftar programı Pentagon içerisinde yer alan mescidin imamı Binbaşı Dawud Agbere'nin okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Başkan Barack Obama’nın gönderdiği mesajın okunduğu iftar programında, Georgetown Üniversitesi Müslüman-Hıristiyan Diyalog Merkezi Başkanı Prof. John Esposito da kısa bir konuşma yaptı.

Esposito, İslam dininin son yıllarda Amerika’da büyük bir gelişim gösterdiğini ve Müslümanların ülkedeki en iyi etnik gruplardan biri olduğunu kaydetti. 11 Eylül sonrası medyada Antiİslam haberlerde büyük artış görüldüğünü belirten Esposito, Müslümanlara çok iş düştüğünü dile getirdi. Esposito, Müslümanların Amerika’nın mozaiğine büyük katkısı olduğunu sözlerine ekledi.

Programda imam Agbere’nin yanı sıra Müslüman askeri personellerin çocukları da Kur’an-ı Kerim okudu . İftar vaktinin girmesiyle Müslüman davetliler ve yaklaşık 50 asker üniformaları ile akşam namazını kıldı.

Pentagon'da düzenlenen 17. iftar programına aralarında Müslüman askeri personellerin aileleri, Müslüman ülkelerin askeri ataşeleri ve Müslüman toplum temsilcilerinin bulunduğu 130 kadar seçkin davetli katıldı. Amerika’daki Türk derneklerinin en büyük çatı kuruluşu olarak kabul edilen Türk- Amerikan Birliği’nin Başkanı Faruk Taban da katılımcılar arasında yer aldı.              

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te kar şoku
Başkent'te kar şoku
 Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı
Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı