PKK’ya Lojistik Destek Veren 1 Kişi Tutuklandı
  • Reklam

PKK'ya Lojistik Destek Veren 1 Kişi Tutuklandı

Bitlis'te polis tarafından gerçekleştirilen operasyonda, PKK terör örgütüne lojistik destek sağladıkları öne sürülen 2 şüpheliden 1'i tutuklandı. Bitlis Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Önceki gün Bitlis-Hizan karayolu üzerinde bulunan Kireçtaşı köyü yakınlarında şüphe üzerine durdurulan bir araçta yapılan aramada, çok sayıda yaşamsal malzeme, pil, güneş paneli çıktı. Malzemelerin PKK/KCK terör örgütüne götürüldüğü yönündeki şüpheler üzerine gözaltına alınan 2 kişiden biri çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, diğeri de adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı." denildi. Öte yandan Bitlis'in Tatvan ilçesinde 4 gün önce şüphe üzerine durdurulan bir otomobilde 25 kilogram el yapımı patlayıcı bulundu. Araç imha edilirken, 2 şüpheli de gözaltına alındı. Olayla ilgili gözaltına alınan 2 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

18 Haziran 2016 - 15:11

Bitlis'te polis tarafından gerçekleştirilen operasyonda, PKK terör örgütüne lojistik destek sağladıkları öne sürülen 2 şüpheliden 1'i tutuklandı.

Bitlis Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Önceki gün Bitlis-Hizan karayolu üzerinde bulunan Kireçtaşı köyü yakınlarında şüphe üzerine durdurulan bir araçta yapılan aramada, çok sayıda yaşamsal malzeme, pil, güneş paneli çıktı. Malzemelerin PKK/KCK terör örgütüne götürüldüğü yönündeki şüpheler üzerine gözaltına alınan 2 kişiden biri çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, diğeri de adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı." denildi.

Öte yandan Bitlis'in Tatvan ilçesinde 4 gün önce şüphe üzerine durdurulan bir otomobilde 25 kilogram el yapımı patlayıcı bulundu. Araç imha edilirken, 2 şüpheli de gözaltına alındı. Olayla ilgili gözaltına alınan 2 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.            

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..