Polatlı Belediye Başkan Adaylığı İçin Kulislerde Adı Geçen...
Reklam

Polatlı Belediye Başkan Adaylığı İçin Kulislerde Adı Geçen İbrahim Levent Yücel Haber Ankara'nın Sorularını Yanıtladı

AK Parti Polatlı Belediye Başkan Adaylığı için kulislerde ismi sıklıkla geçen Harita Mühendisi İbrahim Levent Yücel, Haber Ankara’nın yeni ofisini ziyaret etti. Ziyarette çok önemli açıklamalarda bulunan Yücel, yerelde siyaset yapmanın zorluklarını anlattı.

08 Eylül 2018 - 12:02 - Güncelleme: 08 Eylül 2018 - 13:04

AK Parti Polatlı Belediye Başkan Adaylığı için kulislerde ismi sıklıkla geçen Harita Mühendisi İbrahim Levent Yücel, Haber Ankara’nın yeni ofisini ziyaret etti. Ziyarette çok önemli açıklamalarda bulunan Yücel, yerelde siyaset yapmanın zorluklarını anlattı. Yerelde siyaset yapmak için önce sevgi sahibi olmak gerektiğini söyleyen Yücel, adaylık süreciyle ilgili ise “Bütün hazırlıklarımı tamamladım. Bismillah deyip başlamak kaldı” dedi.

 

- Biz sizi yakından tanıyoruz ama okurlarımız için kendinizi biraz tanıtır mısınız? İbrahim Levent Yücel kimdir? Ne iş yapar?

Öncelikle Haber Ankara ailesi ve değerli okurlarını, takipçilerini saygıyla selamlıyorum. Bir konuyu belirterek kendimi tanıtayım. Haber Ankara haberleriyle, kendine özgü haber politikasıyla ve Ankaralı duruşuyla takdirle takip ettiğimiz sektörünün en başarılı yayın kuruluşlarındandır.  Bu konuda emeğin çok, seni ve ekibini tebrik ediyorum.

Kendimi kısaca tanıtacak olursam; Harita Mühendisliği hizmeti vermekteyim. 1971 yılında doğdum. Baba mesleği öğretmenlik olunca çocukluğum Anadolu’nun farklı beldelerinde, köylerinde geçti. Aslen Beypazarı’nın Kapullu Köyü’ndenim ama yaşamım Polatlı’da geçti. Ankara Tapu Kadastro Meslek Lisesi’ni yatılı okuyarak birincilikle bitirdim. Üniversite tahsilimi Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği’nde tamamladım. Ankara Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nde harita mühendisi olarak çalışmaya başladım. Sonra kendi şirketim olan Yücel Harita Mühendisliği kurdum. Polatlı’da ve Beypazarı’nda bürolarım var. Genç denebilecek yaşlarda oldukça başarılı işlere imza attım. Hayatımın dönüm noktası olan eşimle evlendim, Selami Utku ve İbrahim Kerem  adında iki oğlum var.

 

 

“GELENEKLERİNE BAĞLI BİR AİLENİN MENSUBUYUM”

- Peki  Siyasete nasıl atıldınız? Siyasi yaşamınız ne zaman başladı?

Siyasi hayatım AK Parti’nin kuruluşuyla başladı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın içinde bulunduğu Yenilikçiler hareketini beğeniyordum. Sonrasında ise Türkiye’de hem siyasal hem de ekonomik olarak bir sıkışmışlık vardı. Türkiye’nin nefes almaya ihtiyacı vardı. Velhasıl AK Parti’de siyasete atıldım. İdeolojik olarak sorarsan muhafazakar bir insanım. Geleneklerine bağlı bir ailenin mensubuyum.  2004 yılında partimin Polatlı Belediye Meclis Üyesi oldum. İlk seçildiğimde 32 yaşındaydım. İmar Komisyonu Başkanı oldum. Akabinde 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde yeniden meclis üyesi seçildim ve yine imar komisyonu başkanlık görevime devam ettim. 2014 yılında yapılan yerel seçimler öncesi Belediye Başkanı Aday Adaylığı, 2015 Genel Seçimlerinde ise Milletvekili Aday Adaylığı süreçlerini yaşadım.

 

“YERELDE SİYASET YAPMAK İÇİN ÖNCE SEVGİ SAHİBİ OLMAK GEREKİR”

- Yerelde siyaset yapmak zordur. Zorluklar yaşadınız mı?

Tabi ki zorluklar yaşadık ama bizim işimiz kolaylaştırmaktır. Yerelde siyaset yapmak için önce sevgi sahibi olmak gerekir. Yaşadığın şehre, insanına, sokak hayvanına kadar seversiniz. Velisini de delisini de seversiniz.  Sevdiğiniz zaman zor olanlar kolaylaşır. Partimizin başarısının da en önemli sırrı sevgidir. Sevgi saygıyı, saygı ise tevazuyu getirir. Şuradan pay biçin; Polatlı’da her gün hemşehrilerimin içindeyim. İyi günlerinde, kötü günlerinde sürekli yanındayım. Hemşehrilerim de aynı şekilde. Onlar beni sever ve sayar, ben de onları. Hani der ya Neşet Baba “Gönülden Gönüle Bir Yol Vardır” diye çok doğru. Çünkü sevgi karşılıklıdır. Belediyecilik dönemimde, ticari yaşamımda kimseyi üzmedim. Mesela İmar Komisyonu Başkanlığım döneminde hiçbir şaibeli işim olmamıştır. Sıkıntılı hiçbir işin altında imzam yoktur. Ne belediyemizin hakkını ne de vatandaşımızın hakkını birbirine karıştırmadım. Zorlama yapmaya kalkanlar, hatır gönül koyanlar olsa bile yine de iş prensiplerimden ödün vermem. Böyle konularda aklıma hemen Cuma hutbesinden sonra okunan Nahl Suresi 90. Ayeti gelir. Türkçe mealini söyleyeyim, “Şüphesiz ki Allah adaletli olmayı, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayasızlığı ve fenalığı yasaklar. O, düşünüp tutasınız” diye size öğüt verir.

 

“POLATLI İÇİN GÜZEL HAYALLERİM VAR”

- Önümüzde yapılacak olan yerel seçim için AK Parti’nin Polatlı Belediye Başkan Adaylığı için kulislerde isminiz sıklıkla geçiyor. Böyle bir düşünceniz, tasarrufunuz var mı?

Bu soruyu soracağını biliyordum. (Gülüyor) Benim istememden ziyade vatandaşlarımızın, partimizdeki karar verici organların  istemesi önemli. Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan gönül belediyeciliği yapılacağını ve halkın istediği adaylarla yola çıkılacağını söyledi. Nihayetinde de en son sözü kendisi söyler. Polatlı için güzel hayallerim ve büyük projelerim var. Projelerimi hayata geçirmek için de görevden asla kaçmam. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bir ay sonra seçim olsa çok rahat seçimi sürüklerim.  Bütün hazırlıklarımı tamamladım. Bismillah deyip başlamak kaldı. Anlayacağın plan, proje her şey  hazır.

 

“KENDİLERİNE ŞANS TANIMIYORUM”

- Rakipleriniz var mı? Diğer adaylara karşı nasıl bir strateji izleyeceksiniz?

AK Parti özgürlüklerin, yeniliklerin, demokrasinin adresidir. Parti içinde muhakkak bir aday adaylığı süreci yaşanır. Partimin içindeki insanları asla ve asla rakip olarak görmem. Onlar benim dava arkadaşlarım, kardeşlerimdir. Aday kim olursa olsun yanında olur ve sonuna kadar desteklerim. Diğer parti adaylarıyla ilgili stratejimi burada konuşamam. Aday olursam onu bizzat sahada kendin görürsün. Şimdiden rakiplerimizi buradan savunma haline sokmayalım. Kendilerine kesinlikle şans tanımıyorum. Bunu bilmeleri yeterli.

 

- Oldukça iddialısınız ve kendinize güveniyorsunuz bunu neye borçlusunuz?

Başarılı bir liderin izinde yetiştik. En büyük avantajımız bu. Cesaretimizi liderimize borçluyuz. Bir de az evvel bahsettim sıkıntılı hiçbir işin içerisinde yer almadım. Her konuda alnım açıktır. Veremeyeceğim hiçbir hesabım olmaz. İddia sahibi olmamı da hemşehrilerime borçluyum. Onların desteği olmazsa bu kadar rahat konuşamazdım. Her gün beni ararlar, ziyaretime gelirler  “ne zaman çıkacaksın, adaylığını açıkla artık” diyerek. Kamuoyunda ciddi bir karşılığım var. Ortak akla ve istişareye de önem veririm. Bir de geçenlerde Polatlı geneli merkez ve kırsal mahallerimiz dahil geniş katılımlı bir anket yaptırdım, kendimi ölçtürdüm. Başarılı çıkınca da şahsıma gösterilen ilginin karşılıksız olmadığını tespit ettim.

 

 

“BİZİ BUGÜNLERE GETİREN, ORTAYA KOYDUĞUMUZ ÇELİK GİBİ İRADE”

- Biraz da genel siyaset konuşalım… Nasıl bir Türkiye görüyorsunuz?

Gündem ekonomi. Papazı bahane ederek suni bir ekonomik kriz havası estiriyorlar. Bunları yapanlar ekonomik terör tetikçileri. Birçok olayda başaramadılar bu sefer ekonomi kartını açtılar. Perde arkasında kimlerin olduğunu çok iyi biliyoruz. Karanlık ellerin ülkemiz üzerinde oynadığı oyunları net bir şekilde görüyoruz. İçeride ve dışarıda ülkemizi ameliyat masasına almaya çalışıyorlar. Türkiye bölgede ve dünya ölçeğinde diz çöktürülebilecek bir ülke değil. Milletimiz boyunduruk altına alınabilecek bir millet değil. Millet devletiyle el ele oldukça bütün problemler tek tek çözülür. 15 Temmuz’da ne oldu? Darbeciler güya yönetime el koyacaklardı. Milletimiz ne yaptı? O hainleri geri püskürterek yönetime kendisi el koydu. Hak sahibine yönetimi yeniden teslim etti. Gerek referandumda, gerek cumhurbaşkanlığı ve  genel seçimlerinde kararını perçinledi. ABD Uluslararası Ticaret Hukuku’nu yok sayarak doları adeta bir sopa gibi sağa sola sallıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde önceki oyunları nasıl bozduysak bu oyunları da evelallah bozarız. Bugün ABD’ye rest çekiyoruz. Onlara boyun eğmiyoruz. Savunma sanayimiz geliştikçe, SİHA’lar ANKA’lar gökyüzünde dolaştıkça, terörün ve destekçilerinin korkulu rüyası haline geldikçe çıldırıyorlar. Bizi bugünlere getiren bizi biz yapan ortaya koyduğumuz çelik gibi irademizdir. Krizler atlatılır, ekonomi bozulur düzelir ama önemli olan böyle hassas günlerde nerede ve nasıl konumlanacağımızı iyi bilmemizdir. Sosyal medya hesaplarından bu ihanete katkıda bulunanlar tıpkı Yunan İzmir’e girdiğinde evlerinden Türk Bayrağını indirip Yunan Bayrağını asanlara benziyorlar. Onların doları varsa bizim de Sakarya, Çanakkale ruhumuz var. Diz çökecek el etek öpecek değiliz.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Bayram Kutlu
  1 yıl önce
  Mesleği itibariyle Belediye nin tüm hizmetlerini layıkıyle yerine getireceğinden eminim. Hayırlı olsun
 • Remzi KURUL
  1 yıl önce
  AKP miz için aday o*** tüm ark..AKP miz için aday oln tüm arkadaşlarımıza , kardeşlerimize hayırlı olsun... Elimizden gelen tüm desteği vereceğiz.
 • SEZAİ MERT
  2 yıl önce
  SAYIN BAŞKANIM ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.KALBİMİZ DUALARIMIZ HER ZAMAN SİZİNLE.
 • Elbercan murat
  2 yıl önce
  Başkanım Allah gönlüne göre versin senin gibi dürüst karakterli adamlar lazım memlekete. Rabbim yar ve yardımcın olsun
 • Harun Ertuğ
  2 yıl önce
  Çok tebrik ediyorum.Türkiye nin senin gibi yöneticilere ihtiyacı vardır.Her zaman yanındayız.Sayın İbrahim Levent Yücel.