Polatlı’da da Karla Mücadele Devam Ediyor

Polatlı'da da Karla Mücadele Devam Ediyor

Polatlı Belediyesi yürüttüğü çalışmalarla gece saatlerinden itibaren şehirde etkili olan kar yağışıyla yolların kapanmasına engel oldu.

21 Ocak 2016 - 15:23

Polatlı Belediyesi yürüttüğü çalışmalarla gece saatlerinden itibaren şehirde etkili olan kar yağışıyla yolların kapanmasına engel oldu. Belediye ekipleri kar yağışının etkili olduğu Çarşamba gecesinden itibaren tüm cadde ve sokaklarda kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştirdi.
Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, hemşerilerinin mağdur olmaması için 3 vardiya 6 ekip 24 saat ara vermeksizin çalıştıklarını söyledi.
Belediye Fen işleri ve diğer müdürlüklerin oluşturduğu ekiplerin koordineli olarak gece yarısından itibaren aralıksız çalıştığını ifade eden Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, ‘’hemşerilerimiz müsterih olsunlar, karda tipide onların rahatı için Belediyemiz tüm birimleriyle gece gündüz çalışmaktadır. Belediyemiz 6 ekip halinde 2 greyder, 3 kar küreme aracı, 5 kepçeyle ve 100’ün üzerinde personeliyle hemşerilerimizin huzuru, refahı ve rahat ulaşımı için hiç ara vermeden, gece gündüz çalışmaktadır. Şehrimize hizmet ederken, burası Büyükşehir’in sorumluluğunda, burası Polatlı Belediyesinin sorumluluğunda ayrımı yapmaksızın tüm şehirde karla mücadele ediyor, yol açma çalışması yürütüyoruz. ’’ dedi.
Yıldızkaya, ‘’Belediyemiz ekipleri hemşerilerimizden gelen talepler ve tespit ettiğimiz kapalı cadde ve sokaklarda kar küreme, tuzlama ve kurtarma çalışması yürüttü; gece 11 sularından itibaren başlayan kar yağışıyla birlikte şehrin tüm arterlerini açık tutmaya çalıştı. Ekiplerimiz, Basri Mahallesi, Beyceğiz yeni yerleşim yeri ve Üçpınar Mahallesinde kar küreme, tuzlama çalışması yaptı... Kepçemizle Oğuzlar Mahallemizde cenazesi olan bir hemşerimizin yardımına koştuk, mezarlık hizmetlerini gerçekleştirdik. Şehrimizde YHT İstasyonu yolu, Şehitlik Kaşı, Fertaş Sitesi, Kuzey TOKİ, Güney TOKİ yolları, servis araçları ve dolmuşların kullandığı yolları sürekli açık tuttuk.’’ İfadelerini kullandı.
Başkan Yıldızkaya, Vatandaşlardan mecbur kalmadıkça kendi araçlarıyla dışarı çıkmamalarını ve toplu taşım araçlarını tercih etmelerini istedi.              

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kanye West, ABD başkan adayı oldu
Kanye West, ABD başkan adayı oldu
Pandemi ruhsat talebini de azalttı
Pandemi ruhsat talebini de azalttı