Polatlı’da Meşaleli Cumhuriyet Yürüyüşü

Polatlı'da Meşaleli Cumhuriyet Yürüyüşü

Cumhuriyetin 91’inci yıl dönümü kutlamaları kapsamında Belediyenin önderliğinde sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle düzenlenen Ata’ya Saygı İstiklal Yürüyüşü gerçekleştirildi.

30 Ekim 2014 - 12:10

Cumhuriyet Meydanından başlayan yürüyüş, Atatürk Caddesi, Duatepe Alt Geçidi, İç Güvenlik Şehitliği Sakarya Savaşı Şehitliğinde son buldu.
Ata’ya Saygı İstiklal Yürüyüşüne katılan vatandaşlar, Sakarya Savaşı Şehitliğine kadar ellerinde meşaleler ve Türk bayraklarıyla yürüdü. Sakarya Savaşı Şehitliği önünde toplanan grup, burada saygı duruşu ve İstiklal Marşı okudu.  
“ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA DAHA BÜYÜK KUTLAMALAR GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

İstiklal marşı sonunda katılımcılara hitap eden Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Hakkâri’de 3 askerimizin şehit edilmesi ve Karaman’daki maden kazası nedeniyle Cumhuriyetin kurulduğu Polatlı’daki kutlamaları ‘ Ata’ya Saygı İstiklal Yürüyüşü’yle sınırlı tuttuklarını, önümüzdeki yıllarda gerçekleştirecekleri çok daha kapsamlı kutlamalarla Cumhuriyet Coşkusunu Cumhuriyetin kurulduğu topraklardan tüm Türkiye ve Dünya’ya göstereceklerini söyledi.  
“BAYRAĞA UZANAN ELLER KIRILIR”

Bayrak yakma olaylarının arttığına dikkat çeken Başkan Yıldızkaya, ‘’ Sizde bu bayrak sevgisi varken, bu alan al bayrağımızla şenlenirken, maalesef Cumhuriyet tarihinde en çok bayrak yakılan bir süreçten geçiyoruz. Bazen şanlı bayrağımıza hain ve kahpe eller uzanmakta ona leke sürmek istenmektedir. Ama şu gördüğüm tablo bize şunu gösteriyor ki bu kitle olduğu müddetçe ne cumhuriyetimiz ne de bayrağımız her hangi bir zarara uğramayacaktır. Bu meydandaki varlığınızın bunun işareti olduğuna inanıyorum.’’ dedi.  
"ŞEHİTLERİN HUZURUNDA SÖZ VERİYORUZ: TÜRK MİLLETİ VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBED PAYİDAR KALACAK"

Yıldızkaya, ‘’Maalesef ülkemizde Devlet bütünlüğümüze karşı, üniter yapımıza karşı dahili ve harici bedhahlar var. Bunlara karşı en büyük gücümüz asil Türk gençliği ve her birimizin damarlarındaki asil kandır. Buradan şühedanın huzurundan söz veriyoruz ki Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar olacaktır. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Yaşasın Büyük Türk Milleti.’’ Diye konuştu.  
BİNLERCE İNSAN ATA’YA SAYGI VE İSTİKLAL YÜRÜYÜŞÜNDEYDİ

Cumhuriyet Meydanından Sakarya Şehitliğine İstiklal Yürüyüşü programına Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, MHP İlçe Başkanı Gürsel Bilgiç, CHP İlçe Başkanı Ömer Lütfi Türker, Şehit ve gazi yakınları, Belediye Meclisi üyeleri, oda dernek başkanları, siyasi partilerin ilçe başkan ve üyeleri, ADD Polatlı Başkanı Hatice Hatipoğlu, bazı sendikaların Polatlı temsilci ve üyeleri, Gazi Üniversitesi Polatlı Fen Edebiyat Fakültesinden gelen öğrenci grupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.  
TIKLA - Polatlı'da Meşaleli Cumhuriyet Yürüyüşü - FOTO GALERİ      

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te tefeci operasyonu
Başkent'te tefeci operasyonu
Ankara sokakları yine boş kaldı
Ankara sokakları yine boş kaldı