Polis Noktası Kapatılan Semtte Güvenlik Zafiyeti Şikayetleri! 4...

Polis Noktası Kapatılan Semtte Güvenlik Zafiyeti Şikayetleri! 4 Hırsız Silahlarla Eve Girdi!

Ankara'nın gözde semtleri arsında bulunan Beysukent'te bulunan polis noktasının kapatılmasının ardında, bölge sakinlerinin güvenlik zafiyeti şikayetleri arttı.

28 Kasım 2017 - 09:35 - Güncelleme: 28 Kasım 2017 - 09:35

Yıllarca jandarma karakolu olarak faaliyet gösteren, ardından polise devredilen ve bölgede özellikle hırsızlık ve asayiş olaylarına karşılık caydırıcı bir konumda, 2024.caddede hizmet veren polis noktası, yakın bir zamanda kaldırıldı. Polis noktasının kalkmasının ardından, müstakil yapı yoğunluğunun bulunduğu semtte, bölge sakimlerinin güvenlik sorunları ile ilgili şikayetleri arttı. Polis noktasının kaldırılarak, bölgeye güvenlik hizmetinin Yaşamkent'te bulunan karakol aracılığıyla sağlandığı belirtildi.

 

Bölgede bulunan sitelerden birinin başkanı, Haber Ankara'ya ulaşarak ''Polis noktası varken, bu kadar müstakil evin olduğu bölgede hırsızlık olayları asgari düzeyde oluyordu. Ancak şu anda Yaşamkent'ten buraya, herhangi bir olay yaşansa polisin ulaşması 15-20 dakika sürüyor. Çorak arazi gibi oldu. Polisimizin bize yardım edebileceği fiziksel durum ortadan kalktı. En son geçtiğimiz hafta, tam da eski polis noktasının bulunduğu bölgenin karşısındaki bir sitede, gündüz gözüyle Passat marka araçtan inen dört kişi hırsızlık olayına karıştı. Ellerinde silahlarla eve giren hırsızlar, çıkışta kendilerini gören komşulara silah tutmuşlar. Bizler, polis noktasını geri istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

 

"BİZ DE TEDİRGİN OLUYORUZ''

Haber Ankara muhabirinin görüştüğü bir başka sitenin güvenlik görevlisi ise, ''Ümitköy'e bağlanan 1920. caddede bulunan evlerden birinden geçen hafta 290 bin TL'lik hırsızlık yapıldı. Polisin olmayışı semtte güvenlik zafiyetine neden oluyor. Biz de polis noktası varken görevimizi daha rahat yapıyorduk, ancak silahlı soygun girişimleri duyumları alınca tedirgin oluyoruz. Çünkü polisin buraya hemen intikal etmesi şu anda pek mümkün gözükmüyor'' dedi.

 

Bölge sakinleri, polis noktasının yeniden faaliyete geçmesi için talepte bulundu.

2017/11/3476582.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x