banner50

banner51

Kılıçdaroğlu: Erdoğan bir küfürbazdır, milletimize de iftira atıyor!

Partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, açıklamalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı. Kılıçdaroğlu, "Erdoğan bir küfürbazdır. Kişi kendinden bilir ya işi, milletimizin dilinden konuşuyorum diyor. Milletimize de iftira atıyor. Bu millet asil bir millettir, ferasetli bir milletir, zulmün karşısında duran millettir. Onun düştüğü çukura düşmeyeceğiz." dedi.

POLİTİKA 14.06.2022, 14:40 14.06.2022, 15:38 Ezgi Kılıç
Kılıçdaroğlu: Erdoğan bir küfürbazdır, milletimize de iftira atıyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM'deki grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

Hayat pahalılığına dikkat çekerek, iktidarın ekonomi politikalarını eleştiren Kılıçdaroğlu, "Mazlumun dünyasında kıyamet kopuyor, zalim ise Saray'ında keyif içinde yaşıyor. Saray'da herkesin karnı tok. Saray'dakilerin çocukları milyon dolarları transfer etmeyle uğraşıyorlar. Türkiye'den ABD'ye nasıl milyon dolarları transfer ederiz, nasıl gökdelenleri yaparız, öğrenci yurdu adı altında. Zalim, fukaranın halinden anlamaz, zulmeder. Geldiğimiz nokta bu" diye konuştu.

Erdoğan'ın Gezi Direnişi'ne katılanlar için söylediği 'sürtük' ifadesine de değinen Kılıçdaroğlu, "Erdoğan bir küfürbazdır. Kişi kendinden bilir ya işi, milletimizin dilinden konuşuyorum diyor. Milletimize de iftira atıyor. Bu millet asil bir millettir, ferasetli bir milletir, zulmün karşısında duran millettir. Milli bağımsızlık mücadelesi veren bir milletir. Kendi küfrünü millete alet edemezsin. O küfrü burada tabii doğal olarak söyleyemeyeceğiz, buna terbiyem de izin vermez, sizler de zaten doğru bulmazsınız. Onun düştüğü çukura düşmeyeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Muhafazakar kadınlara da seslenen Kılıçdaroğlu, "Bugün bunu söyleyen emin olun yarın size dönecek, hayat tarzınız üzerinden size küfredecektir. Yarın bu hakaretler emin ol bir süre sonra sana dönecek. Çünkü radikaller Erdoğan'ı tehdit edip, kadın haklarını gasp etmenin zevkini bir kez aldılar. Erdoğan'a azıcık baskı kurdular ve hemen geri adım attı ve İstanbul Sözleşmesi'ni geri çekti. Yarın sana bambaşka yasaklar getirecekler. Onun için dur dememiz lazım, birlikte dur dememiz lazım. Yine söylüyorum, bize katılın, hakkınızı teslim alın. CHP eski CHP değildir, CHP özgürlükçüdür, siz de eski siz değilsiniz artık aynı değerleri savunuyoruz. Beraberiz birlikteyiz" diyerek kadınları CHP'ye davet etti.

ADALET VURGUSU

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Adalet Yürüyüşü yaptık, adaletsizliğe artık tahammül edemiyorum. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunmamız gerekiyor. Hiçbir suçu günahı olmadığı halde hapishanelerde sürünenlerin hakkını savunmamız gerekiyor. Adalet Yürüyüşü bizim tarihimizde değil, dünya siyaset tarihinde önemli bir yerde. Bu ülkenin adaletsizliğe tahammülü yok. İnsanların inançları farklı olabilir, kimlikleri farklı olabilir, ne istiyorsunuz? Saraylarınızda oturuyorsunuz, keyfiniz yerinde, ne yapıyorsunuz siz Allah aşkına.

Hakkı savunmak bile suç olmaya başladı. Anneler, babaları hapiste. O çocukların haklarını savunmak suç oldu. Şenyaşar ailesinin hakkını hukukunu savunmak suç oldu. Böyle bir Türkiye'ye layık mıyız biz. Memlekette adalet olsun istiyoruz, huzur içinde yaşamak istiyoruz. O yürüyüş bir başlangıçtı, bitmiş değil sürdürüyoruz. Milletin desteğini ala ala sürdürüyoruz. O yürüyüş altılı masayı birleştirdi. O yürüyüş sonucunda büyük kentler CHP'li belediyeler tarafından yönetiliyor. En son kişi adaletsizlikten şikayet edinceye kadar devam edecek.

Adaletsizliker büyük boyutlara ulaştı. Günlük sıradan sorunlarımızı göremez hale geldik. Bakın şehitlerimiz geliyor, acılarını bile yaşayamıyor. Bölücü örgüte karşı mücadele eden kahraman ordumuz hayatlarını veriyor. Bu ülkenin bağımsızlığı için. Bütün vatandaşlarıma seslenmek istiyorum, ben size bize katılın derken, bu iki kelimenin sıradan olmadığını, bu davetin de sıradan bir davet olmadığını bilmenizi isterim. Adalet istiyorsanız bize katılın. Beraber, huzur içinde yaşayalım diyorsanız bize katılın. Temiz siyaset istiyorsanız bize katılın. Siyasetin kimlikten arınmasını istiyorsanız bize katılın. Elinzi vicdanınıza koyun ve düşünün lütfen. Olay bir parti olayı olmayı çoktan aştı. Olay bir Türkiye geleceği olayıdır, evlatlarımızın geleceği olayıdır. TÜİK'e talimat veriyorsun enflasyonu düşük göster diye. Milyonlarca emekli, dul, yetim düşük maaş alıyor. Dul ve yetime ne veriyorsun zaten ya, ona bile göz dikiyorsun. Enflasyonda biraz daha ezilsin diye. Öbür tarafta, Avrupa'daki, ABD'deki enflasyonu gözlüyorsun. Bu haksızlık, yeter artık diyorsanız bize katılın. Adaleti sağlamak istiyoruz.

MEDYADAKİ BASKI

Gazecetilerden ne istiyorsunuz. Bir siyasetçinin vazgeçmeyeceği tek bir şey varsa o da medya özgürlüğüdür. 20'ye yakın gazeteci içeride, neden? Evrensel gazetesine bin gündür ilan vermiyor Basın İlan Kurumu. Basın İlan Kurumu'nu basın infaz kurumuna çevirdiler. Niye vermiyorsun kardeşim? Birlikte hareket etmemiz lazım. Beraber mücadele etmemiz lazım. Sandığa gittiğimiz zaman ona göre oy kullanmalıyız.

Aradım, firmaları aradım Otobüsçüler Federasyonu'nu aradım... 9 ayda 7 liradan 30 liraya çıkmış. Önümüzde bayram, öğrenciler nasıl gidecek evine. Bİnemiyor kimse, yolcu yok. Ne olacak bunların hali. Bu otobüs şoförlerini zorluyorlar, illa gideceksin Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne. Niçin ordan geçsin de beşli çeteye para ödesin. Ahlak buna evet der mi? Beşli çeteyi nasıl zengin ederim diye uğraşacaksınız ve kimse de ses çıkarmayacak, bizim dışımızda.

Akaryakıttan alınan vergi de arttı. Kim mazotu akaryakıtı alıyorsa, dünyanın vergisini ödüyor. Aksoy Araştırma, Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanı siz olasanız hangi alana yatırım yapardınız diye soruyor. Yüzde 2.7'si turizm diyor, yüzde 73.5 tarıma yapardım diyor. AK Parti seçmeninde bu oran yüzde 65.7... Açlığı hissediyorum demektir. Alım gücü düşük. Bu alana yatırım yapılsın. Türkiye'de ekilemeyen binlerce dönüm alan var. Nijer'de kiralamaya başladılar ekilen yere. Sonra da Venezuela'ya gittiler. Venezuela'ya gidişleri başka bir sebeple, onu baronlar daha iyi bilir. Çiftçinin zarar etmeyeceği bir model inşa edeceğiz. Güneşten enerji üreteceğiz, bütün çifçiye aşama aşama ücretsiz vereceğiz. Çiftçi bu Saray hükümetinden 273 milyon alaçaklı. Çiftçi kardeşim şunu bilsin, benim sözüm senettir mutlaka gereğini yapıp hakkını teslim edeceğim.

"ZALİM SARAY'INDA KEYİF İÇİNDE YAŞIYOR"

Aç açıkta yok diyor Erdoğan. Enflasyon sorunu yok pahalılık var diyor... Allah aşkına şaşırmış, bilmiyor ne söyleyeceğini. Enflasyonun ne olduğunu, pahalılığın ne olduğunu, arasındaki kolerasyonu da bilmiyor. Veriler neyi gösteriyor... Dünya Gıda Örgütü'nun açlık haritası... Ülkede 15 milyon kişi yetersiz besleniyor. Rakamı veren Türkiye Cumhuriyeti. Son 3 ayda 15 milyon kişiye 500 bin kişi daha ilave edildi. 5 yaş altı bebeklerin de yüzde 6'sı yetersiz besleniyor. Farkındalar mı bunun? Emin olun değiller, düşünmüyorlar. Mazlumun dünyasında kıyamet kopuyor, zalim ise Saray'ında keyif içinde yaşıyor. Saray'da herkesin karnı tok. Saray'dakilerin çocukları milyon dolarları transfer etmeyle uğraşıyorlar. Türkiye'den ABD'ye nasıl milyon dolarları transfer ederiz, nasıl gökdelenleri yaparız, öğrenci yurdu adı altında. Zalim, fukaranın halinden anlamaz, zulmeder. Geldiğimiz nokta bu.

MUHAFAZAKAR KADINLARA SESLENDİ: "BİZE KATILIN"

Bir şey daha ifade etmek isterim; Erdoğan bir küfürbazdır. Kişi kendinden bilir ya işi, milletimizin dilinden konuşuyorum diyor. Milletimize de iftira atıyor. Bu millet asil bir millettir, ferasetli bir milletir, zulmün karşısında duran millettir. Milli bağımsızlık mücadelesi veren bir milletir. Kendi küfrünü millete alet edemezsin. O küfrü burada tabii doğal olarak söyleyemeyeceğiz, buna terbiyem de izin vermez, sizler de zaten doğru bulmazsınız. Onun düştüğü çukura düşmeyeceğiz.

Bu küfür üzerine, Türkiye'nin genç muhafazakar kadınlarına yeniden seslenmek istiyorum. Bugün bunu söyleyen emin olun yarın size dönecek, hayat tarzınız üzerinden size küfredecektir. Sakın unutmayın, İstanbul Sözleşmesi sizden çıktı sizin eseriniz. Sonra tüm kadınlar sahip çıktı. Erdoğan bazı radikal kafaların baskısı ile sözleşmenizi elinizden aldı. O radikal kafalar istiyor ki, muhafazakar kadın güçlenmesin, iş hayatına katılmasın. O radikal kafalar sana süslüman diyorlar, iş hayatına katıldın diye söylüyorlar. Kadın köleleşsin baskı altında ezilsin istiyorlar. Yarın bu hakaretler emin ol bir süre sonra sana dönecek. Çünkü radikaller Erdoğan'ı tehdit edip, kadın haklarını gasp etmenin zevkini bir kez aldılar. Erdoğan'a azıcık baskı kurdular ve hemen geri adım attı ve sözleşmeyi geri çekti. Yarın sana bambaşka yasaklar getirecekler. Onun için dur dememiz lazım, birlikte dur dememiz lazım. Yine söylüyorum, bize katılın, hakkınızı teslim alın. CHP eski CHP değildir, CHP özgürlükçüdür, siz de eski siz değilsiniz artık aynı değerleri savunuyoruz. Beraberiz birlikteyiz.

"KALEMİNİ DAHİ OYNATMAYAN ADAM KALKMIŞ BİZE MUHALEFET DERSİ VERİYOR"

Son zamanlarda bazı kişiler türedi. Bazıları gazeteci bazıları araştırmacı formatında önümüze çıkıyorlar. Kelle koltukta muhalefet yapan bana muhalefet nasıl yapılır öğretmeye çalışıyorlar. Muhaliflik dersi bize verenler şunu unutmasınlar. Biz daha ölmedik, sizin ne mal olduğunuzu iyi biliyoruz. Muhalefet ahlakla yapılır. Kalemini dahi oynatmayan, yazı dahi yazmayan adam bize kalkmış muhalefet dersi veriyor. Biz kelle koltukta muhalefetimizi halkımız için sonuna kadar yapacağız.

Beni gerçekten samimi olarak eleştirenler var. Onlara saygı duydum. Birilerinin gemilerine, yatlarına kendilerini atmadılar. İşlerini kaybedenler oldu, kalemlerini satmadılar. Biz, bizi samimi olarak eleştiren bütün yazarlara, çizerlere saygılıyız. Kalemini satıp bize ders verenlere 'dur' diyeceğiz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner3
banner4
16
açık
Günün Anketi Tümü
Ankara'da en başarılı belediye sizce hangisi?
Ankara'da en başarılı belediye sizce hangisi?
Namaz Vakti 04 Temmuz 2022
İmsak 03:24
Güneş 05:18
Öğle 12:58
İkindi 16:55
Akşam 20:28
Yatsı 22:13
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31