ANASAYFA Pursaklar Ankara Pursaklar ilçesindeki semt pazarları nerelerde, hangi günlerde kuruluyor?

Ankara Pursaklar ilçesindeki semt pazarları nerelerde, hangi günlerde kuruluyor?

Semt pazarları vatandaşların uğrak noktaları arasında yer alıyor. Semt pazarlarının hangi günlerde ve hangi adreslerde kurulduğu merak edilirken Ankara'nın Pursaklar ilçesindeki semt pazarına dair bilgileri derledik.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Ankara Pursaklar ilçesindeki semt pazarları nerelerde, hangi günlerde kuruluyor?

Ankara Pursaklar ilçesindeki semt pazarları nerelerde, hangi günlerde kuruluyor? - Taze sebze ve meyve almayı tercih eden vatandaşlar için en iyi alternatifler arasında semt pazarları yer alıyor. Yaşadıkları ya da yakın ilçelerdeki semt pazarlarından alışveriş yapmayı tercih eden bireyler ise semt pazarı adreslerine ilişkin sorgulamalarına devam ediyor. Yaşadıkları bölgelerdeki semt pazarlarının adreslerini merak eden ''Haberanka.com'' okurları için detayları derledik.

Sebze, meyve başta olmak üzere giyim gibi çeşitli ihtiyaçlarını gidermek için vatandaşların her hafta düzenli olarak ziyaret ettiği semt pazarları belirli günlerde ve belirli adreslerde kuruluyor. Kentlerin hemen her ilçesinde belirlenen alanlarda belirli günlerde kurulan semt pazarları hakkında Ankara'nın Pursaklar ilçesini derledik.

Pursaklar ilçesindeki semt pazarlarının adresleri ve kurulduğu günleri merak eden vatandaşlar, ''Pursaklar'da nerelerde, ne zaman semt pazarı kuruluyor?'' sorusuna yanıt aramaya başladı.

ANKARA PURSAKLAR'DA SEMT PAZARLARI

Pursaklar Belediyesi'nin resmi internet sitesi üzerinden paylaşılan bilgiler doğrultusunda ilçede hangi semtlerde ve hangi saatlerde semt pazarı kurulduğu öğrenilebiliyor.

Buna göre Pursaklar Belediyesi tarafından tablo ile Pursaklar ilçesinde kurulan pazar yerlerinin açılış ve kapanış saatleri de öğrenilebiliyor. Pursaklar Belediyesi'nin semt pazarları ise şu şekilde listeleniyor;

  • Pazartesi Pazarı – Merkez Mahallesi, Karaca Caddesi, Adnan Kahveci Sokak
  • Salı Pazarı – Fatih Mahallesi, Yunus Emre Caddesi, Çağlayan Sokak
  • Çarşamba Pazarı – Fatih Mahallesi, Yavuz Bulvarı, Ulubatlı Hasan Sokak
  • Perşembe Altınova Pazarı – Altınova Alparslan Bulvarı, Ulubatlı Hasan Sokak
  • Cuma Saray Pazarı – Saray Cumhuriyet Mahallesi, Belediye Caddesi
  • Cumartesi Pazarı – Merkez Mahallesi, Atatürk Caddesi
  • Pazar Ayyıldız Göçmen Evler Pazarı – Ayyıldız Mahallesi, Yunus Emre Sokak

screenshot-16.jpgPursaklar Belediyesi pazar yerleri açılışı saat 07.00 iken kapanış saati ise 20.00 olarak duyuruldu.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *