ANASAYFA Pursaklar Pursaklar Endemik Vadisi Ankaralıların yeni keşfi oldu!

Pursaklar Endemik Vadisi Ankaralıların yeni keşfi oldu!

Ankara Pursaklar Belediyesi tarafından hizmete açılan Pursaklar Endemik Vadi Ankara'nın kültürel değerine ev sahipliği yapıyor. Vadiye ilgi ise yoğun..
Pursaklar Endemik Vadisi Ankaralıların yeni keşfi oldu!

Ankara Pursaklar Belediyesi tarafından hizmete açıldığı günden bu yana çok yoğun ilgi gören Pursaklar Endemik Vadisi, aynı zamanda Ankara'nın kültürel değerine de ev sahipliği yapıyor.

Pursaklar'ın Yeni Cazibe Merkezi ''Endemik Vadi''

Bunun ile birlikte hafta sonlarında gerek Ankaralı vatandaşların gerek ise yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisi ile karşı karşıya kalan Pursaklar Endemik Vadi, Ankara'ya özgü endemik bitkileri de bir arada bulunduruyor.

Endemik Vadi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - ANKARA

Ankara Keçisi ve Ankara Güvercini başta olmak üzere Ankara Kedisi ve Ankara Tavşanı da Endemik Vadi'de bulunuyor.

Endemik Vadi'ye yoğun ilgi devam ederken vadiyi ziyaret ederek şehir ortamından uzaklaşmak isteyen vatandaşlar keyifli dakikalar yaşıyor. Ankara'nın dört bir köşesinde Endemik Vadi'ye aileleri ile birlikte ziyaret eden vatandaşlar endemik bitki ve endemik hayvanları görme fırsatı yakaladıklarına ifade ediyor.

Pursaklar Endemik Vadisi'ne miniklerden ziyaret - Ankara Haberleri

Pursaklar Belediyesi tarafından ikram edilen bitki çaylarının da tadına bakma imkanını buluyorlar. Aynı zamanda endemik vadinin kendine özgü güzellikleri ile vatandaşların ilgisini üzerine çekmeye ettiğini de belirten Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Ankara'nın cazibe merkezi gezi rotalarından eksik olmayan Endemik Vadisi'nin her hafta sonu yoğun ilgi görmeye devam ettiğini aktardı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
İstanbul Valiliği ormanlara giriş yasağı getirdi!

İstanbul Valiliği ormanlara giriş yasağı getirdi!