Raylı Sistemlerde Güvenlik Öncelik...

Raylı Sistemlerde Güvenlik Öncelik...

Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda yolcu güvenliğini önceleyen önlemleri almayı sürdürüyor.

27 Ekim 2019 - 09:03 - Güncelleme: 28 Ekim 2019 - 09:03

Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda yolcu güvenliğini önceleyen önlemleri almayı sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi, günlük olarak güvenlik kameralarıyla izlenen Raylı Sistemlerin (ANKARAY ve Metro İstasyonları) girişlerinde bulunan X-Ray ve Metal kapı dedektörleri aracılığıyla da yolcu güvenliğini üst seviyede sağlıyor.

 

VALİLİK’TEN GELEN TALEP ÜZERİNE EK ÖNLEMLER

        Barış Pınarı Harekatı ve sonrasında ülkemizin bulunduğu bölgede yaşanan gelişmeler ve Ankara Valiliği’nden gelen talep doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin her gün ulaşım için tercih ettiği ANKARAY ve Metro İstasyonlarında ek güvenlik önlemleri aldı.

        Vatandaşların bavul ya da çantalarıyla geçişini kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla güvenlik personeli sayısı artırılırken, aktif olarak çalışan x-ray cihazlarından geçişler ise kontrollü sağlanıyor.

 

GÜVENLİ SEYAHAT

        Büyükşehir Belediyesi vatandaşların güvenli seyahat edebilmesi için toplu ulaşımda güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkarırken, Başkentliler güvenlik tedbirlerinin artırılmasından son derece memnun:

-Ebru Dıbazar: “Güzel bir uygulama. Güvenlik için gerekli.”

-Yetkin Aktaş: “Özellikle güvenlik konusunun gündemde olduğu şu günlerde, metroların yoğunluğu dikkate alındığında X-Ray cihazının asayiş konusunda çok önemli olduğuna inanıyoruz.”

-Yaşar Koçak: “X-Ray cihazı güvenliğimiz için çok önemli.”

-Muzaffer Yalçın: “Türkiye sınırından her gün içeriye insanlar giriyor. Böyle bir alanda kontrolün sağlanması gerçekten önemli.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..