Gizlilik Politikası

www.haberankara.com sitesinin tüm hakları HABER ANKARA'ya (Volkan Memduh Gültekin-Şahıs) aittir. İşbu Haber Ankara Üyelik Sistemi ve Haber Ankara Google Play Uygulaması mevzu bahis gizlilik politikası ile tüm kullanıcılarına Haber Ankara sitesi bünyesindeki tüm çalışmaları ve üyelik sistemini aleni olarak okuyucularına ve üyelerine bildirmektedir.

 

Ana Prensipler ve Güvenlik

Haber Ankara, Google Play Uygulaması ve Android tüm uygulamalarında kullanıcıların gizliliğine değer vermekte olup, paylaşılan kişisel bilgilerin gizliliği ve bilgilerin güvenliği ile ilgili kullanıcıların kaygılarını saygıyla karşılamaktadır. Bu nedenle Gizlilik Politikası oluşturmuştur. Haber Ankara, tüm kullanıcılarına ve uygulamayı cihazlarına indiren okuyucularına, güvenlikle ilgili çalışmaları ve teknolojik gelişmeleri takip etmeyi taahhüt eder. Olası saldırılara karşı Haber Ankara Google Play Uygulaması'nda güvenlik açığı olmaması için azami dikkat göstermektedir. Bir yandan da okuyucularına müdahil dışında kalan alanlar ve olası saldırılar karşısında güvenlik programları edinmelerini de tavsiye etmektedir.

 

Bilgiler

Haber Ankara Google Play Uygulaması ve android uygulamaları, edinme sürecinde okuyucularından kimlik bilgilerini talep eder. Bu talebin amacı, sunulan hizmetin daha çeşitli ve kaliteli bir hale dönüştürülmesi için okuyucu profilini takip etmek amaçlıdır. Bu bilgilerin 3.şahıslarla paylaşılmaması adına Haber Ankara tüm tedbirleri alacağını taahhüt eder. Haber Ankara'ya sunulan kimlik bilgileri hakları saklıdır.

 

Yasal Neden Oluştuğunda;

Haber Ankara Google Play Uygulaması, Kullanıcı/Kullanıcılar'ın, uygulamada aşağıdaki gizlilik prensiplerine ve/veya yasalara aykırı olarak kullandığını tespit etmesi halinde veya yetkili mercilerce bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelmesi halinde, Üye ile ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirmek hakkına sahiptir. Uygulamayı edinen okuyucular, diledikleri zaman Android cihazlarından uygulamayı kaldırma işlemi gerçekleştriebilirler. Kişisel bilgiler ön görülen hizmet dışında asla kullanılmayacaktır. Haber Ankara, kullanıcılarına ve okuyucularına kolay edinme ve talep zamanı edinimden kaldırılması hususunda gerekli kolaylıkları sağmalakla yükümlüdür.

 

İşlemler

Haber Ankara Google Play Uygulaması ve Android servislerinde haber sunumu, yayınlar göndermek, bülten göndermek, bildirimlerde bulunmak, gerektiğinde müşteri dostu reklam yayını yapılamsıi müşteri memnuniyeti sunmak, amaç ve sonuç odaklı yayın yapmak, kullanıcının kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler ve veri tabanı oluşturmak hizmetlerini kapsamaktadır.

 

Bunun dışında HABER ANKARA yürürlükteki mevzuat uyarınca yetkili, idari ve resmi makamlardan usulüne uygun olarak talep gelmesi halinde kullanıcıların kendisinde bulunan kişisel bilgilerini ilgili yetkili makamlarla paylaşacaktır.

 

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için, Haber Ankara Google Play Uygulaması, gerektiğinde Kullanıcı/Kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

 

Haber Ankara Google Play Uygulaması, başka sitelere link verebilir ve/veya başka siteler üzerinden Haber Ankara Google Play Uygulaması'na bağlantı kurma imkanı tanıyabilir. Haber Ankara Google Play Uygulaması, bu linklerin bağlantılarının güvenli olması konusunda yükümlülüğü kabul etmekte, aksi durumlarda kullanıcılarını uyarmayı taahhüt etmektedir.

 

Bilgi Talep Etme

Okuyucular veya kullanıcılar, HABER ANKARA'dan kendisine ait hangi verilerin hangi amaçla kullanıldığının bilgilendirmesini talep edebilir ve HABER ANKARA kendisinden beklenebilecek en kısa süre zarfında ve yasal süreleri geçmeyecek şekilde gerekli bilgilendirmede bulunmayı taahhüt eder. Okuyucu veya kullanıcılar, gerekli hallerde ya da lüzum üzerine bilgi edinmek amacıyla bilgi@haberankara.com adresinden başvuruda bulunabilir.

 

Haber Ankara Google Play Uygulaması gizlilik politikası, işbu gizlilik politikası hükümlerini dilediği zaman herhangi bir sebepten dolayı bildirimde bulunmaksızın zaman zaman değiştirebilir veyahut da yenileyebilir. Bu değişiklikler, uygulamaya konulduğu tarihten itibaren yeni tarihi ile birlikte gizlilik politikası içerisinde yayınlanır.