SAĞANAK YAĞIŞLAR HIZ KESMİYOR! Meteoroloji’den Art Arda Sel...

SAĞANAK YAĞIŞLAR HIZ KESMİYOR! Meteoroloji'den Art Arda Sel Uyarısı. İşte Ankara'da Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da 31 Mayıs Perşembe ve 1 Haziran Cuma günü için ilk hava tahminlerini açıkladı. Sağanak yağışların yaşandığı Ankara'da, Meteoroloji'den uyarı üstüne uyarı yapıldı.

30 Mayıs 2018 - 16:10 - Güncelleme: 01 Haziran 2018 - 16:01

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da 31 Mayıs Perşembe ve 1 Haziran Cuma günü için ilk hava tahminlerini açıkladı. Sağanak yağışların yaşandığı Ankara'da, Meteoroloji'den uyarı üstüne uyarı yapıldı.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara’da sıcaklık verilerini açıkladı. Sağanak yağmur hafta sonuna kadar etkisini gösterecek. Sıcaklık ortalama 22-24 derece aralarında olurken, rüzgar akşam saatlerinde hızını artıracak. Yapılan açıklamada sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

 

Alınan bilgiye göre Ankara'da hava durumunun,


31 Mayıs Perşembe günü 22 derece ve parçalı bulutlu,

1 Haziran Cuma günü 24 derece ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.  


En düşük sıcaklıkların 24 Mayıs Perşembe 11, 25 Mayıs Cuma 11 derece olacağı tahmin ediliyor.

ISPARTA ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞA DİKKAT

Bugün akşam saatlerine kadar Isparta çevrelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (15-40 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BURDUR ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞA DİKKAT

Bugün akşam saatlerine kadar Burdur çevrelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (15-40 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

ANTALYA'NIN İÇ VE DAĞLIK KESİMLERİNDE KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞA DİKKAT

Bugün akşam saatlerine kadar Antalya'nın iç ve dağlık kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (15-40 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

MUĞLA ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞA DİKKAT

Bugün akşam saatlerine kadar Muğla çevrelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (15-40 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DENİZLİ ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞA DİKKAT

Bugün akşam saatlerine kadar Denizli çevrelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (15-40 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

AFYONKARAHİSAR ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞA DİKKAT

Bugün akşam saatlerine kadar Afyonkarahisar çevrelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (15-40 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

KONYA ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞA DİKKAT

Bugün akşam saatlerine kadar Konya çevrelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (15-40 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

UŞAK ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞA DİKKAT

Bugün akşam saatlerine kadar Uşak çevrelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (15-40 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

ADANA'NIN KUZEY KESİMLERİ VE TOROSLAR MEVKİİNDE KUVVETLİ YAĞIŞ

Alınan son radar görüntüleri ve yapılan son değerlendirmelere göre Adana'nın kuzey kesimleri ve Toraslar mevkiinde görülecek olan gök gürültülü sağanak yağışların akşam saatlerine kadar kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yerel dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, yıldırım, ulaşımda aksamalar) dikkatli olunması gerekmektedir.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pursaklar’da parklar pandemi sonrasına hazırlanıyor
Pursaklar’da parklar pandemi sonrasına hazırlanıyor
YHT'ler yeniden seferlerine başladı
YHT'ler yeniden seferlerine başladı