ANASAYFA Sağlık Uzmanlar uyardı! Koronavirüsten daha bulaşıcı!

Uzmanlar uyardı! Koronavirüsten daha bulaşıcı!

Alınan bilgiler neticesinde bu yılın ilk iki ayında görülen kızamık vaka sayısı artmaya devam ederken uzmanlardan ise açıklama gecikmedi.
Uzmanlar uyardı! Koronavirüsten daha bulaşıcı!

Bu yılın ilk 2 ayında kızamık vakası önceki 2 yılın toplamının neredeyse iki katına kadar çıktı. Bunun ile birlikte kızamık en bulaşıcı hastalıklardan biri haline gelirken uzmanlar ise virüsün tedavisinin olmadığını, bu nedenle korunmanın en önemli yolunun aşı olduğunu da aktardı.
Kızamık nedir, belirtileri neler? Kızamık hastalığının bulaşma yolları - TV5

Uzmanlardan alınan bilgiler neticesinde kızamık virüsü artmaya devam ederken herhangi bir tedavisinin olmadığı da aktarıldı. Ayrıca uzman doktorlar, virüsün tedavisinin olmamasından dolayı tek korunma yolunun aşı olduğunu ifade ederken kızamık vaka sayısının artmaya devam ettiğini neredeyse iki katına kadar çıktığını en bulaşıcı hastalıkların başında yer aldığını da dile getirdi.

Çocuklarda ise kızamık vakasının görüldüğünü ifade eden uzman isimler tek yolun aşı olduğuna bir kere daha vurgu yaparken kızamık virüsünün en bulaşıcı hastalıkların başında yer aldığını tedbirlerin alınması gerektiğini ifade etti.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Altındağ'da YKS adayları ve ailelerine su ikramı!

Altındağ'da YKS adayları ve ailelerine su ikramı!