Sakarya’da Trafik Denetimleri

Sakarya'da Trafik Denetimleri

İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından kasım ayı içerisinde 70 bin 477 aracın denetlendiğini bildirildi.

09 Aralık 2014 - 17:04

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, denetimler sonucunda 838 aracın trafikten men edildiği ve 69 sürücünün ehliyetine el konulduğu belirtildi.
Trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle geçen ay 102 hasarlı, 127 yaralamalı ve 1 ölümlü olmak üzere, toplam 230 trafik kazası meydana geldiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Bu kazalarda maalesef 209 vatandaşımız yaralanmış, 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak, aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu polis ve jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır."          

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kamu bankalarından 4 yeni kredi destek paketi
Kamu bankalarından 4 yeni kredi destek paketi
Restoran ve kafeler hizmet vermeye başladı
Restoran ve kafeler hizmet vermeye başladı