Sayıştay Açıkladı: ASKİ’nin Hizmet Binaları ve Tesislerinde...

Sayıştay Açıkladı: ASKİ'nin Hizmet Binaları ve Tesislerinde Abonelik Yok

Sayıştay Başkanlığı tarafından hazırlanan raporda, Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün hizmet binalarında ve tesislerinde su ve atık su aboneliğinin bulunmadığının tespit edildiği ifade edildi.

09 Kasım 2018 - 12:54 - Güncelleme: 09 Kasım 2018 - 12:54

Sayıştay Başkanlığı 2017 Yılı Kamu İdareleri Denetim Raporu’nu açıkladı. Ankara Kanalizasyon İdaresi Genel Mdüürlüğü (ASKİ) hakkında hazırlanan raporda, ASKİ’nin hizmet binalarında ve tesislerinde su ve atık su aboneliğinin bulunmadığının tespit edildiği ifade edildi. Raporda, “ASKİ Genel Müdürlüğü hizmet binaları ile tesislerinde su/atık su aboneliklerinin bulunmadığı tespit edilmiştir” denilirken, “Mahalli idareler ve bağlı kuruluşları ile su ve kanal idarelerinin su/atık su aboneliklerine ilişkin herhangi bir muafiyetin düzenlenmediği” belirtildi.

 

“SAYAÇLAR  HER AY DÜZENLİ OLARAK OKUNUYOR”

ASKİ’nin hizmet binaları ve tesislerinde su ve atık su aboneliklerinin bulunması ve faturalandırma yapılması gerektiğini belirten Sayıştay’a kurum yanıt verdi. ASKİ’nin cevabında, 73 adet aboneliğin olduğu belirtilerek, sayaçların her ay düzenli olarak okutulduğu ifade edildi. ASKİ yanıtında şu ifadelere yer verdi:

“Kuruluşumuz bünyesinde hizmet binaları ve tesislerinde tüketilen su ve atık suya ilişkin olarak aboneliklerin yaptırılmadığı hususu belirlenmiş ise de idaremiz adına 73 adet abonelik yapılmış olup sayaçların okuması her ay düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.”

 

SAYIŞTAY: SONRAKİ DENETİMLERDE İZLENECEK

ASKİ’nin cevabının ardından Sayıştay Başkanlığı sonraki denetimlerde konunun takip edileceğini belirtti. Raporda, “ASKİ Genel Müdürlüğü hizmet binaları ile tesislerinde su/atık su aboneliklerinin bulunmadığından bahisle İdare adına 73 adet aboneliğin yapılmış olduğu, sayaçların okumasının ise her ay düzenli olarak gerçekleştirildiği ifade edilmiş olup, söz konusu husus sonraki denetimlerde izlenecektir” ifadelerine yer verdi.

 

Reklam
Kaynak: Özel - Dilvin KAYGUSUZ KARABULUT

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankapark'ta Hız Treni Arızalandı! Vatandaşlar Yürüyerek Aşağı İndi...
Ankapark'ta Hız Treni Arızalandı! Vatandaşlar Yürüyerek...
Mansur Yavaş'ın Yoğun Mesaisi Sürüyor:
Mansur Yavaş'ın Yoğun Mesaisi Sürüyor: "Ankapark'ın...