Şehit babası: ’Sizden Özellikle İstirhamım Uçakları...

Şehit babası: 'Sizden Özellikle İstirhamım Uçakları Değiştirin'

Konya’da düşen uçakta şehit olan Pilot Kurmay Yüzbaşı Mustafa Tanış’ın babası Hayri Tanış, Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a dert yandı.

06 Mart 2015 - 13:51

Konya’da düşen uçakta şehit olan Pilot Kurmay Yüzbaşı Mustafa Tanış’ın babası Hayri Tanış, Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a dert yandı. Tanış, "Sayın Bakanım sizden özellikle istirhamım uçakları değiştirin, uçan tabutlar. Ben yandım başkaları yanmasın. Savunma olmazsa devlet olmaz.” dedi.

Konya’da uçağının düşmesi sonucu şehit olan pilotlardan Kurmay Yüzbaşı Mustafa Tanış için Kocatepe Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törende taziyeleri kabul eden şehit pilotun babası Hayri Tanış, yanına taziye için gelen Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a dert yandı. Tanış, "Yavrum yaktın beni, kuzum yaktın beni. Sayın Bakanım sizden özellikle istirhamım uçakları değiştirin, uçan tabutlar. Ben yandım başkaları yanmasın. Savunma olmazsa devlet olmaz. Savunma güçlü olacak. Ne yaparsanız yapın düzeltin. Biz yandık başka ocaklar yanmasın. Bizim ocağımız söndü başkalarının ocağı yanmasın. Yavrum gökyüzünün kartalıydı. Yavrum bunları da yansıtın, hepsini yansıtın." diye konuştu.

İsmet Yılmaz ise şehit babasına şunları söyledi: "Silahlı Kuvvetlerimizin hiçbir projesini imkânsızlıktan dolayı geciktirmedik. Paramız var, ne talep edilirse yerine getiriyoruz."

Törene katılan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, uçakların değişip değişmeyeceği yönündeki soruya ”Acımızı yaşayalım. Şimdi müsaade ederseniz acımızı yaşayalım.” diye cevap verdi.        

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te kar şoku
Başkent'te kar şoku
 Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı
Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı