“Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi”...

 “Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi” Ankara’da Yapılacak

Türkiye Bilişim Derneği (TBD), siber güvenlikte ulusal yol haritasını belirlemek için harekete geçti.

08 Şubat 2019 - 12:37

Türkiye Bilişim Derneği (TBD), siber güvenlikte ulusal yol haritasını belirlemek için harekete geçti. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi Zirvesi”, 14 Şubat’ta, Ankara’da Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve Bilgi Güvenliği Derneği (BGD) işbirliği ile gerçekleştirilecek. TBD Genel Başkanı Aktepe, ulusal güvenliğin sürdürülebilir bir siber güvenlik ile sağlanabileceğine dikkat çekerek, “Ulusal güvenliğimiz, siber güvenliğimize bağlı. Bu alanda gecikme, telafi edilemez. Bu alanda, taşlar tamamen yerine oturmalı ve hiçbir konuda boşluk bırakılmamalıdır. Siber güvenlik konusunda farkındalık oluşturmak bu sebeple çok önemli. Tüm paydaşlarımızın bu zirveye katılımını bekliyorum” dedi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda (BTK) konferans salonunda düzenlenecek Zirve’nin açılış konuşmalarını; T.C Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı Mustafa Şeker, BGD Başkanı Ahmet Hamdi Atalay ile TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe yapacak. 

 

ZİRVE, FARKINDALIK YARATACAK

“Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi”nde, siber güvenlik ekosisteminin geliştirilmesine yönelik hususlar, süreç, yasal mevzuat ve sosyal boyutu, yerli teknolojilerin geliştirilmesi ve kritik altyapılarda kullanımının yaygınlaştırılmasına yönelik teknoloji yol haritasının belirlenmesi, eylemlerin planlanması konularında tüm taraflarda ortak aklı oluşturulması hedefleniyor. Tüm gün sürecek toplantılarda  “mobil ağlarda siber güvenlik, dijital dönüşümde siber güvenlik: yapay zeka ve kayıt zinciri, siber güvenlik hukuku ve adli bilişim, savunma, havacılık ve uzay teknolojilerinde siber güvenlik” başlıklarında etkileşimli oturumlar düzenlenecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Damat, kayınbaba ve kayınço düzenlenen operasyonla suçüstü yakalandı
Damat, kayınbaba ve kayınço düzenlenen operasyonla suçüstü...
Sakarya'da bir şiddetli patlama daha, yaralılar var
Sakarya'da bir şiddetli patlama daha, yaralılar var