SICAKCIK DESTEK! Büyükşehir Her Yıl Ortalama 80 Bin Ailenin...

SICAKCIK DESTEK! Büyükşehir Her Yıl Ortalama 80 Bin Ailenin Yardımına Koşuyor... İşte Başvuru Koşulları ve Yapılması Gerekenler...

Sosyal belediyecilik ilkesiyle hizmetlerini sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik desteklerine devam ediyor.

02 Kasım 2018 - 11:07

Sosyal belediyecilik ilkesiyle hizmetlerini sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik desteklerine devam ediyor.

Başkent’te yaşayan dar gelirli vatandaşların; ekmek, gıda, temizlik malzemesi gibi temel ihtiyaçlarını yaz-kış karşılayan Büyükşehir Belediyesi, havaların soğumaya başlamasıyla birlikte ekonomik sıkıntı içerisinde olan vatandaşlara yakacak desteğinde bulunuyor.

 

SICACIK DESTEK

Başkentli vatandaşlara kömür yardımı yaparak yuvalarını ısıtan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, her yıl olduğu gibi bu yıl da ortalama 80 bin aileye yakacak desteği sağlıyor.

Her bir aileye yaptığı 1 tonluk kömür desteğini, ihtiyaç sahiplerinin evlerinin kapısına kadar götüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, yardımda bulunulacak aileleri belirlerken de Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) yoksulluk sınırını baz alıyor.

 

YARDIMLAR KIŞ BOYUNCA SÜRECEK

Kış ayları boyunca devam edecek olan kömür desteği için başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası'nda bulunan Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na ait bankolara veya Osmanlı İş Merkezi'ne nüfus cüzdanlarının aslı ve fotokopileri ile birlikte başvuru yapabiliyor.

Yakacak yardımı için başvuran ailelerin talepleri, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın uzman ekipleri tarafından evlerinde yapılan inceleme sonucunda belirleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
Ankara'nın
Ankara'nın "kuş cenneti" 200 kuş türüne ev sahipliği yapıyor