Sıfır Atık İçin Geri Dönüşüm Seferberliği! Keçiören’de...

Sıfır Atık İçin Geri Dönüşüm Seferberliği! Keçiören'de Vatandaşlar Bilgilendiriliyor, Atıklar Evde Ayrıştırılıyor...

Keçiören Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı  koordinasyonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen 'Sıfır Atık' projesine destek vermeyi sürdürüyor. Bu kapsamda Keçiören Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği gönüllü üniversite öğrencileri sıfır atık için vatandaşları bilgilendiriyor, böylece ambalaj atıkları daha koordineli toplanıyor.

02 Kasım 2018 - 10:59

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen 'Sıfır Atık' projesine Keçiören Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği ‘Her Salı, Geri Dönüşüm Günü’ projesiyle destek geldi. ‘Her Salı, Geri Dönüşüm Günü’ sloganıyla çalışmalarına başlanan projenin pilot uygulaması çevre gönüllülerinin Keçiören’in belirli mahallelerinde ev ev gezerek sözlü ve broşürlü bilgilendirme çalışmalarıyla hız kazandı. Metal, kağıt, plastik ve camdan oluşan atıkların geri dönüşümüyle hem çevre temizliğine hem de milli gelire katkı sağlaması hedefleniyor.

 

VATANDAŞLAR ATIKLARI EVDE AYRIŞTIRIYOR

Çevre gönüllülerinin projeye ilişkin bilgilendirme çalışmalarını takiben salı günleri Şenlik, Güçlükaya ve Yakacık Mahalleleri’nde vatandaşlardan çöp yerine ambalaj atıklarını çıkarmaları isteniyor. Atıkları evlerinde ayrıştıran vatandaşlar akşam 18:00 ile 21:00 saatleri arasında çöp yerine ambalaj atıklarını dışarı çıkarıyor. Keçiören Belediyesi tarafından görevlendirilen araçlar bu bölgeden çıkan ambalaj atıklarını toplayarak projenin hayata geçirilmesi adına çalışmalarını o gün için tamamlıyor. Proje sadece salı günüyle sınırlı kalmayarak; ambalaj atıkları pazartesi İncirli, salı Etlik, perşembe Aşağı Eğlence ve cumartesi günü de Ayvalı Mahalleleri’nde anonslu araçlarla sabah 10:00’dan akşam ​17:00’ye kadar toplanmaya devam ediyor.

 

SIFIR ATIK İÇİN BİRÇOK PROJEYE DESTEK

Keçiören Belediyesi’nin ‘Sıfır Atık’ projesinin başladığı günden bu yana projenin büyümesi ve gelişmesi için birçok çalışma yürüttüğünü ifade eden Başkan Ak, projenin çevreye ve ekonomiye önemli katkılar sunacağını vurgulayarak, “Dünya kaynaklarının sınırlı olduğu ve insanların doğal kaynakları bencilce tükettiği bir ortamda Sıfır Atık projesini oldukça önemsiyorum. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilen bu projeye Keçiören Belediyesi olarak farklı çalışmalarla birçok kez destek verdik. ‘Her Salı, Geri Dönüşüm Günü’ sloganıyla şuanda hayata geçirdiğimiz projemizle, kâğıt ve kartonu geri dönüştürerek ağaçlarımızı korumayı, camı ve plastiği dönüştürerek petrol tüketimini azaltmayı, metali dönüştürerek de enerji tasarrufu sağlamayı hedefliyoruz. Bundan sonraki süreçte geleceğimizi ve çocuklarımızı düşünerek her türlü israftan kaçınmalıyız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te Hannibal koca dehşeti
Başkent'te Hannibal koca dehşeti
Bakan Soylu'dan sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili açıklama
Bakan Soylu'dan sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili açıklama