Siirt’te Seyahat Acenteleri Denetlendi

Siirt'te Seyahat Acenteleri Denetlendi

Siirt Kültür ve Turizm Müdürlüğü, TÜRSAB ve vergi dairesi müdürlüğü temsilcilerinden oluşan denetim ekibi, kentte faaliyet gösteren seyahat acentelerini denetlendi.

04 Aralık 2014 - 17:34

Siirt Kültür ve Turizm Müdürü Cengizhan Başaran, denetimlerin, Seyahat Acenteleri ve Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu'nun 4. maddesi gereği yapıldığını söyledi.
Seyahat acentelerinin faaliyetlerini sürdürebilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan İşletme Belgesi almalarının zorunlu olduğunu anımsatan Başaran, şöyle konuştu:
"Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan İşletme Belgesi almadan kaçak faaliyette bulunan, bilet kesen, hac, umre ve tur organizasyonları yapan korsan seyahat acentelerinin tespit amacıyla denetimler gerçekleştiriyoruz. Bu denetimler sıklıkla yapılacak. Böylece müşterilerin yanıltılmasına ve mağdur olmalarına, dolayısıyla zengin bir kültüre sahip olan ilimiz turizminin zedelenmesine yol açabilecek olumsuzlukların giderilmesine çalışacağız."
Başaran, yapılan denetimlerde, işletme belgesi olmayan bazı iş yeri sahiplerinin uyarılarak, tabelalarının söktürüldüğünü kaydetti.        

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı’nda sinema keyfi başlıyor
Gölbaşı’nda sinema keyfi başlıyor
NASA uzay istasyonundan Türkiye görüntüleri
NASA uzay istasyonundan Türkiye görüntüleri