Sincan Belediyesi Çocuklara Camileri Sevdiriyor
  • Reklam

Sincan Belediyesi Çocuklara Camileri Sevdiriyor

Okulların tatil olmasıyla birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı'nın koordinesi ve Millî Eğitim Bakanlığı'nın denetiminde açılan yaz Kur'an kurslarına Sincan Belediyesinden büyük destek...

20 Temmuz 2018 - 10:00 - Güncelleme: 20 Temmuz 2018 - 10:01

Okulların tatil olmasıyla birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı'nın koordinesi ve Millî Eğitim Bakanlığı'nın denetiminde açılan yaz Kur'an kurslarına Sincan Belediyesinden büyük destek… Sincan Belediyesi çocuklara camileri sevdirmek amacıyla Kuran kursu veren camilerde birçok farklı etkinliğe imza atıyor.  Karagöz Hacivat, Semazen kukla gösterisi ve çeşitli yarışmalarla çocuklar hem dini bilgileri öğreniyor hem de keyifli zaman geçiriyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın başlattığı “Çocuk Sesi, Vatanımın Neşesi” projesine bir destek de Sincan Belediyesi’nden geldi. Sincan Belediyesi camilerde çeşitli etkinlikler düzenleyerek çocukların camiye olan ilgi ve sevgisini artırmayı amaçlıyor.

 

CAMİLERDE ÇOCUK SESİ ARTIYOR

İlçedeki tüm camilerde çocuk ve gençlere Kur'an eğitimi, ibadet, ahlak gibi dini bilgiler veriliyor. Gün içinde aynı zamanda Karagöz Hacivat, Semazen kukla gösterisi ve çeşitli yarışmalar düzenleniyor. Böylece Camilerde açılan yaz Kur’an kurslarına katılan öğrenciler dinî bilgileri ve Kur’an-ı Kerim’i severek öğreniyor.

 

VELİLER HİZMETTEN OLDUKÇA MEMNUN

Çocuklarının dini eğitim almasını isteyen veliler Sincan Belediyesi’nin uygulaması sayesinde çocuklarının camilere güle oynaya gittiğini belirtti ve Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’a teşekkürlerini iletti. Başkan Ercan “İlçemizdeki camilerde uygulamaya başladığımız etkinliklerle çocuklarımıza küçük yaşlarda cami alışkanlığını kazandırmayı amaçlıyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız camilerin de bereketidir. Bu vesile ile projemize destek veren tüm ailelerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..